STS KOD PROMOCYJNY

Kadra Polski na Mistrzostwa Świata rugby 7 w Republice Południowej Afryki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyKadra Polski na Mistrzostwa Świata rugby 7 w Republice Południowej Afryki

Poznaliśmy kadrę reprezentacji Polski kobiet w rugby siedmioosobowym, która powalczy na najbliższych Mistrzostwach Świata w Republice Południowej Afryki. Trener Janusz Urbanowicz zgodnie z regulaminem mógł powołać 12 zawodniczek na turniej główny. Do tego zdecydował się na dowołanie do kadry trzech rezerwowych, które w razie potrzeby mogą zastąpić jedną z zawodniczek pierwszego wyboru. Mistrzostwa Świata w Kapsztadzie zostaną rozegrane w dniach 9-11 września. Polki pojadą na nie jako Mistrzynie Europy. 

Dwunastka wspaniałych

Sztab szkoleniowy na czele z trenerem Januszem Urbanowiczem ponownie postawił na rugbystki, które w ostatnich miesiącach stanowią trzon reprezentacji Polski. To wspólnie z nimi sięgaliśmy po mistrzostwo Europy i to one powinny otrzymać szansę gry w Mistrzostwach Świata. Ostatecznie w kadrze znalazły się: Julia Druzgała, Karolina Jaszczyszyn, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Julianna Schuster i Sylwia Witkowska (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk), Tamara Czumer-Iwin i Ilona Zaishliuk (obie Legia Warszawa) oraz Katarzyna Paszczyk (Black Roses Posnania Poznań). Na liście rezerwowych znajdują się: Martyna Wardaszka, Aleksandra Lachowska i Patrycja Zawadzka 

Na czele sztabu szkoleniowego stoi trener Janusz Urbanowicz. Jego asystentem jest Jurij Buchało. Pozostałą część sztabu szkoleniowego tworzą: Robert Cajzer (fizjoterapeuta), Agata Szczepańczyk (manager) oraz Jarosław Gdaniec (kierownik drużyny i analityk wideo). 

Mistrzostwa Świata w Kapsztadzie

Polki zapewniły sobie udział w Mistrzostwach Świata w Kapsztadzie po europejskich eliminacjach. W dniach 9-11 września będą rywalizować w Republice Południowej Afryki z najlepszymi drużynami globu. Biało-czerwone rozpoczną od ważnego meczu z Amerykankami 9 września. Wygrane awansują do walki w czołowej ósemce, a przegrane będą rywalizować o miejsca 9-16. W turnieju udział biorą jeszcze takie drużyny jak: Australia, Madagaskar, Kanada, Chiny, Fidżi, Japonia, Irlandia, Brazylia, Anglia, Hiszpania, Nowa Zelandia, Kolumbia, Francja i Republika Południowej Afryki. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy