Polscy rugbyści lepsi od Belgów. Cenne zwycięstwo biało-czerwonych

Strona głównaRugbyPolscy rugbyści lepsi od Belgów. Cenne zwycięstwo biało-czerwonych

Reprezentanci Polski w rugby pokonali 21:15 Belgię i zwycięstwem zakończyli zmagania w grupie B Rugby Europe Championship. To cenne zwycięstwo odniesione nad faworyzowanym rywalem. Spotkanie odbyło się na Stadionie Narodowym Rugby w Gdyni. Wcześniej biało-czerwoni w grupie musieli uznać wyższość Rumunów i Portugalczyków. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce i będą rywalizować o miejsca 5-8. Za dwa tygodnie zagrają z Niemcami.

Dobry początek Polaków

W sobotę w Gdyni rywalizowały zespoły, które do tej pory poniosły po dwie porażki w tegorocznych rozgrywkach Rugby Europe Championship. Stawką meczu było zajęcie trzeciego miejsca w grupie, a faworytami wydawali się być Belgowie. Jednak to Polacy lepiej weszli w to spotkanie i już w 9. minucie prowadzili 8:0. Było to za sługą punktów zdobytych z rzutu karnego przez Wojciecha Piotrowicza oraz przyłożenia Zenona Szwagrzaka. Zespół prowadzony przez trenera Chrisa Hitta wyglądał bardzo pewnie, a Belgowie nie mogli znaleźć recepty na silną obronę Polaków. Udało im się zdobyć tylko trzy punkty po rzucie karnym Alana Williamsa. Do przerwy jednak biało-czerwoni prowadzili 8:3

Wyrównana druga połowa

Druga część gry była bardziej wyrównana, a mecz się zdecydowanie otworzył. Oba zespoły miały więcej miejsca, co przekładało się na większą liczbę ataków oraz zdobywanych punktów. Lepiej w drugą połowę weszli jednak biało-czerwoni, którzy szybko podwyższyli wynik i było 15:3. Punkty zdobyli Piotr Zeszutek (przyłożenie) i Wojciech Piotrowicz (podwyższenie), który później po rzucie karnym podwyższył na 18:3. Nieoczekiwanie pod koniec meczu Belgowie zaczęli łapać dystans do Polaków i szybko zmniejszali stratę. W międzyczasie Piotrowicz wykorzystał jeszcze jeden rzut karny. Okazało się, że były to niezwykle ważne punkty, które nieco ostudziły zapał przyjezdnych. Polakom udało się utrzymać przewagę i spotkanie wygrali 21:15. Dzięki temu zajęli trzecie miejsce w grupie B rozgrywek Rugby Europe Championship.

Polska – Belgia 21:15 (8:3)

Rywalizacja o miejsca 5-8

Przed Polakami rywalizacja o miejsca 5-8 w tegorocznych rozgrywkach. Już za dwa tygodnie w Gdyni zmierzą się z Niemcami, którzy zajęli czwarte miejsce w grupie A. Wygrany tego meczu 19 marca w Amsterdamie zagra o piąte miejsce w turnieju, a przegranemu pozostanie walka o siódme miejsce.