STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Świetny początek polskich rugbystek w turnieju Challenger Series w Santiago

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyŚwietny początek polskich rugbystek w turnieju Challenger Series w Santiago

Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym świetnie rozpoczęły turniej Challenger Series w chilijskim Santiago. Polki w Ameryce Południowej walczą o awans do prestiżowego cyklu Rugby Seven Series. W pierwszych dwóch meczach podopieczne Janusza Urbanowicza wygrały kolejno 34:5 z Argentyną oraz 71:0 z rugbystkami z Papui-Nowej Gwinei. Dzięki temu biało-czerwone pozostają w grze o awans. W sobotę 13 sierpnia zagrają z Belgijkami. 

Dwa mecze w grupie i dwa zwycięstwa

Polki trafiły do grupy E. W pierwszych dwóch spotkaniach nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek. Turniej rozpoczęły od zwycięstwa 34:5 nad Argentynkami. O ile na początku mecz był jeszcze wyrównany, to z każdą kolejną minutą przewaga biało-czerwonych rosła. Kapitalne zawody ponowne rozegrała Małgorzata Kołdej, a dodatkowe przyłożenia zanotowały: Julianna Schuster i Karolina Jaszczyszyn, która wróciła po kontuzji. 

W drugim meczu przewaga Polek była jeszcze większa. Tym razem podopieczne Janusza Urbanowicza grały z rugbystkami z Papui-Nowej Gwinei. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem aż 71:0. Ponownie do liderek kadry należały: Małgorzata Kołdej, Julianna Schuster, Natalia Pamięta, Karolina Jaszczyszyn i Katarzyna Paszczyk. W ostatnim meczu grupowym Polki w sobotę wieczorem zmierzą się z Belgijkami. Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym to obecne mistrzynie Europy i będą faworytkami. 

Walka o awans do Rugby Seven Series

Stawką turnieju Challenger Series w Chile jest awans do prestiżowego cyklu Rugby Seven Series, gdzie grają najlepsze drużyny świata. Polki nie powinny mieć większych problemów z wyjściem z grupy z pierwszego miejsca, ale do tego potrzebują wygranej z Belgijkami. W pozostałych grupach rywalizują jeszcze reprezentacje: Republiki Południowej Afryki, Kenii, Chile, Chin, Kolumbii, Meksyku, Japonii i Kazachstanu. Finały turnieju zaplanowano na 14 sierpnia. Podopieczne Janusza Urbanowicza z pewnością powalczą o awans i nie są w tej walce na straconej pozycji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...