Świetny początek polskich rugbystek w turnieju Challenger Series w Santiago

Strona głównaRugbyŚwietny początek polskich rugbystek w turnieju Challenger Series w Santiago

Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym świetnie rozpoczęły turniej Challenger Series w chilijskim Santiago. Polki w Ameryce Południowej walczą o awans do prestiżowego cyklu Rugby Seven Series. W pierwszych dwóch meczach podopieczne Janusza Urbanowicza wygrały kolejno 34:5 z Argentyną oraz 71:0 z rugbystkami z Papui-Nowej Gwinei. Dzięki temu biało-czerwone pozostają w grze o awans. W sobotę 13 sierpnia zagrają z Belgijkami. 

Dwa mecze w grupie i dwa zwycięstwa

Polki trafiły do grupy E. W pierwszych dwóch spotkaniach nie miały większych problemów z pokonaniem rywalek. Turniej rozpoczęły od zwycięstwa 34:5 nad Argentynkami. O ile na początku mecz był jeszcze wyrównany, to z każdą kolejną minutą przewaga biało-czerwonych rosła. Kapitalne zawody ponowne rozegrała Małgorzata Kołdej, a dodatkowe przyłożenia zanotowały: Julianna Schuster i Karolina Jaszczyszyn, która wróciła po kontuzji. 

W drugim meczu przewaga Polek była jeszcze większa. Tym razem podopieczne Janusza Urbanowicza grały z rugbystkami z Papui-Nowej Gwinei. Ostatecznie spotkanie skończyło się wynikiem aż 71:0. Ponownie do liderek kadry należały: Małgorzata Kołdej, Julianna Schuster, Natalia Pamięta, Karolina Jaszczyszyn i Katarzyna Paszczyk. W ostatnim meczu grupowym Polki w sobotę wieczorem zmierzą się z Belgijkami. Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym to obecne mistrzynie Europy i będą faworytkami. 

Walka o awans do Rugby Seven Series

Stawką turnieju Challenger Series w Chile jest awans do prestiżowego cyklu Rugby Seven Series, gdzie grają najlepsze drużyny świata. Polki nie powinny mieć większych problemów z wyjściem z grupy z pierwszego miejsca, ale do tego potrzebują wygranej z Belgijkami. W pozostałych grupach rywalizują jeszcze reprezentacje: Republiki Południowej Afryki, Kenii, Chile, Chin, Kolumbii, Meksyku, Japonii i Kazachstanu. Finały turnieju zaplanowano na 14 sierpnia. Podopieczne Janusza Urbanowicza z pewnością powalczą o awans i nie są w tej walce na straconej pozycji. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polacy w Premier League. Kto z Polaków gra w lidze angielskiej w sezonie 22/23?

Angielską Premier League uważa się za najbardziej elitarne rozgrywki ligowe na świecie. W stawce jest kilku biało-czerwonych, jednak nieliczni odgrywają czołowe role w swoich...

Dublety Lewandowskiego i Świderskiego przed zgrupowaniem kadry. Jak grali Polacy w ligach zagranicznych?

Kolejny dobry weekend zanotowali polscy piłkarze w ligach zagranicznych. Już tradycyjnie do siatki rywali trafił Robert Lewandowski. Tym razem dwukrotnie pokonał bramkarza Elche i...