STS KOD PROMOCYJNY

Kadra Polski w rugby olimpijskim kobiet na turniej we francuskim Biarritz. Susanna Schutzmann z pierwszym powołaniem

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyKadra Polski w rugby olimpijskim kobiet na turniej we francuskim Biarritz. Susanna...

Już za kilka dni ruszy towarzyski turniej międzynarodowy w rugby olimpijskim kobiet, w którym wezmą udział reprezentantki Polski. Mecze będą rozgrywane we francuskim Biarritz, a po zgrupowaniu w Gdańsku trener Jerzy Urbanowicz zdecydował się na powołanie na turniej kadry 14. zawodniczek. Wśród nich znalazła się również Susanna Schuetzmann z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, dla której jest to pierwsze powołanie na zagraniczny turniej. W kadrze zabrakło kapitan reprezentacji Polski Karoliny Jaszczyszyn, która wciąż leczy kontuzje. Kto poleci do Francji i z kim zagrają nasze reprezentantki?

Turniej towarzyski w Biarritz połączony ze współnymi treningami

W towarzyskim turnieju w Biarritz udział weźmie 5 reprezentacji kobiecych olimpijskiego rugby. Oprócz Polek będziemy oglądać tam kadry: Francji, Irlandii, Belgii i Brazylii. Zgrupowanie ma charakter wspólnych treningów tych reprezentacji, dzięki którym mają poznać nowe techniki szkoleniowe oraz zetknąć się z czołowymi zawodniczkami innych drużyn. Zgrupowanie treningowe zostanie zakończone meczami kontrolnymi, a ich harmonogram poznamy tuż przed ich rozpoczęciem. Zgrupowanie potrwa od 28 marca do 2 kwietnia, przy czym mecze kontrolne odbywać się będą codziennie od 30 marca do 1 kwietnia. 

Kto pojedzie do Francji?

Trener Janusz Urbanowicz zdecydował się na powołanie 14. zawodniczek do kadry na zbliżający się mini turniej międzynarodowy we Francji. Poza Januszem Urbanowiczem, sztab szkoleniowy tworzą jeszcze: Tomasz Stępień (asystent), Robert Cajzer (fizjoterapeuta), Agata Szczepańczyk (manager) i Piotr Kwidziński (kierownik). Tradycyjnie trzon kobiecej reprezentacji tworzą rugbystki klubu Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Oprócz nich trener zdecydował się a powołanie trzech zawodniczek z RC Legii Warszawa. 

W najbliższych dniach do Francji udadzą się: Julia Druzgała, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Aleksandra Leśniak, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Oksana Panasenko, Susanna Schuetzmann, Sylwia Witkowska, Patrycja Zawadzka (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk) oraz Tamara Czumer, Aleksandra Lachowska, Marta Nowosz (wszystkie RC Legia Warszawa). 

Z powodu kontuzji w drużynie zabraknie naszej kapitan Karoliny Jaszczyszyn. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...