Kadra Polski w rugby olimpijskim kobiet na turniej we francuskim Biarritz. Susanna Schutzmann z pierwszym powołaniem

Autor
Strona głównaRugbyKadra Polski w rugby olimpijskim kobiet na turniej we francuskim Biarritz. Susanna...

Już za kilka dni ruszy towarzyski turniej międzynarodowy w rugby olimpijskim kobiet, w którym wezmą udział reprezentantki Polski. Mecze będą rozgrywane we francuskim Biarritz, a po zgrupowaniu w Gdańsku trener Jerzy Urbanowicz zdecydował się na powołanie na turniej kadry 14. zawodniczek. Wśród nich znalazła się również Susanna Schuetzmann z Biało-Zielonych Ladies Gdańsk, dla której jest to pierwsze powołanie na zagraniczny turniej. W kadrze zabrakło kapitan reprezentacji Polski Karoliny Jaszczyszyn, która wciąż leczy kontuzje. Kto poleci do Francji i z kim zagrają nasze reprezentantki?

Turniej towarzyski w Biarritz połączony ze współnymi treningami

W towarzyskim turnieju w Biarritz udział weźmie 5 reprezentacji kobiecych olimpijskiego rugby. Oprócz Polek będziemy oglądać tam kadry: Francji, Irlandii, Belgii i Brazylii. Zgrupowanie ma charakter wspólnych treningów tych reprezentacji, dzięki którym mają poznać nowe techniki szkoleniowe oraz zetknąć się z czołowymi zawodniczkami innych drużyn. Zgrupowanie treningowe zostanie zakończone meczami kontrolnymi, a ich harmonogram poznamy tuż przed ich rozpoczęciem. Zgrupowanie potrwa od 28 marca do 2 kwietnia, przy czym mecze kontrolne odbywać się będą codziennie od 30 marca do 1 kwietnia. 

Kto pojedzie do Francji?

Trener Janusz Urbanowicz zdecydował się na powołanie 14. zawodniczek do kadry na zbliżający się mini turniej międzynarodowy we Francji. Poza Januszem Urbanowiczem, sztab szkoleniowy tworzą jeszcze: Tomasz Stępień (asystent), Robert Cajzer (fizjoterapeuta), Agata Szczepańczyk (manager) i Piotr Kwidziński (kierownik). Tradycyjnie trzon kobiecej reprezentacji tworzą rugbystki klubu Biało-Zielone Ladies Gdańsk. Oprócz nich trener zdecydował się a powołanie trzech zawodniczek z RC Legii Warszawa. 

W najbliższych dniach do Francji udadzą się: Julia Druzgała, Anna Klichowska, Małgorzata Kołdej, Aleksandra Leśniak, Hanna Maliszewska, Marta Morus, Natalia Pamięta, Oksana Panasenko, Susanna Schuetzmann, Sylwia Witkowska, Patrycja Zawadzka (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk) oraz Tamara Czumer, Aleksandra Lachowska, Marta Nowosz (wszystkie RC Legia Warszawa). 

Z powodu kontuzji w drużynie zabraknie naszej kapitan Karoliny Jaszczyszyn. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...