STS KOD PROMOCYJNY

Polska przejęła organizację mistrzostw Europy w rugby 7. Odbędą się w Krakowie

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaRugbyPolska przejęła organizację mistrzostw Europy w rugby 7. Odbędą się w Krakowie

Polska przejęła organizację kolejnej dużej imprezy sportowej. W lipcu tego roku na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Europy rugby 7, Impreza pierwotnie miała odbyć się w Moskwie. Ostatecznie World Rugby zadecydowało o odebraniu praw organizatora Rosji i przyznano je Polsce. Jest to konsekwencja zbrojnej agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę oraz sankcji, które nałożono na sportowców państwa agresora. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 1-3 lipca. 

Turniej finałowy kobiet i mężczyzn

Już tradycyjnie turniej mistrzostw Europy w rugby 7 kobiet i mężczyzn zostanie podzielony na cykl dwóch weekendów, z których później zostaną zsumowane wyniki. Turniej finałowy odbędzie się w Krakowie na stadionie, na którym mecze na co dzień rozgrywa Wisła Kraków. O przejęciu organizacji mistrzostw Europy przez Polskę poinformowano 5 maja podczas specjalnie zwołanego briefingu dla dziennikarzy. Udział w nim wzięli m.in. Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Dariusz Olszewski – prezes Polskiego Związku Rugby, sztaby szkoleniowe oraz zawodnicy i zawodniczki reprezentacji Polski. 

Pierwszy turniej zmagań o mistrzostwo Europy odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Lizbonie. Tydzień później najlepsze drużyny w rugby 7 na Starym Kontynencie zawitają do Krakowa. 

Reprezentantki Polski powalczą o obronę wicemistrzostwa Europy 

Będzie to wielkie święto rugby, a duże nadzieje wiążemy ze startem kobiecej reprezentacji. Drużyna ta od kilkunastu miesięcy udowadnia, że stać ją na walkę z najlepszymi. Polki przed rokiem zostały wicemistrzyniami Europy i uległy tylko Rosjankom. W tym roku pod ich nieobecność ponownie powinny włączyć się do walki o strefę medalową. Przed własną publicznością stać je nawet na wywalczenie historycznego mistrzostwa Europy. 

Turniej zostanie rozegrany w Polsce w roku, w którym polskie rugby obchodzi 100-lecie swojego pierwszego meczu w historii. Niemal dokładnie przed stu laty 9 lipca we Lwowie rozegrano pierwszy mecz rugby polskich drużyn ze Związku Sportowego Orzeł Biały z Warszawy. Ewentualny medal na 100-lecie byłby znakomitym osiągnięciem. 

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...