Polska przejęła organizację mistrzostw Europy w rugby 7. Odbędą się w Krakowie

Strona głównaRugbyPolska przejęła organizację mistrzostw Europy w rugby 7. Odbędą się w Krakowie

Polska przejęła organizację kolejnej dużej imprezy sportowej. W lipcu tego roku na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie odbędą się Mistrzostwa Europy rugby 7, Impreza pierwotnie miała odbyć się w Moskwie. Ostatecznie World Rugby zadecydowało o odebraniu praw organizatora Rosji i przyznano je Polsce. Jest to konsekwencja zbrojnej agresji wojsk rosyjskich na Ukrainę oraz sankcji, które nałożono na sportowców państwa agresora. Turniej finałowy rozegrany zostanie w dniach 1-3 lipca. 

Turniej finałowy kobiet i mężczyzn

Już tradycyjnie turniej mistrzostw Europy w rugby 7 kobiet i mężczyzn zostanie podzielony na cykl dwóch weekendów, z których później zostaną zsumowane wyniki. Turniej finałowy odbędzie się w Krakowie na stadionie, na którym mecze na co dzień rozgrywa Wisła Kraków. O przejęciu organizacji mistrzostw Europy przez Polskę poinformowano 5 maja podczas specjalnie zwołanego briefingu dla dziennikarzy. Udział w nim wzięli m.in. Kamil Bortniczuk – Minister Sportu i Turystyki, Dariusz Olszewski – prezes Polskiego Związku Rugby, sztaby szkoleniowe oraz zawodnicy i zawodniczki reprezentacji Polski. 

Pierwszy turniej zmagań o mistrzostwo Europy odbędzie się w dniach 25-26 czerwca w Lizbonie. Tydzień później najlepsze drużyny w rugby 7 na Starym Kontynencie zawitają do Krakowa. 

Reprezentantki Polski powalczą o obronę wicemistrzostwa Europy 

Będzie to wielkie święto rugby, a duże nadzieje wiążemy ze startem kobiecej reprezentacji. Drużyna ta od kilkunastu miesięcy udowadnia, że stać ją na walkę z najlepszymi. Polki przed rokiem zostały wicemistrzyniami Europy i uległy tylko Rosjankom. W tym roku pod ich nieobecność ponownie powinny włączyć się do walki o strefę medalową. Przed własną publicznością stać je nawet na wywalczenie historycznego mistrzostwa Europy. 

Turniej zostanie rozegrany w Polsce w roku, w którym polskie rugby obchodzi 100-lecie swojego pierwszego meczu w historii. Niemal dokładnie przed stu laty 9 lipca we Lwowie rozegrano pierwszy mecz rugby polskich drużyn ze Związku Sportowego Orzeł Biały z Warszawy. Ewentualny medal na 100-lecie byłby znakomitym osiągnięciem. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Orlen Wisła Płock rozpoczyna fazę pucharową Ligi Europejskiej. W 1/8 finału zagra z niemieckim TBV Lemgo

We wtorek 29 marca wieczorem szczypiorniści Orlen Wisły Płock rozpoczynają fazę pucharową rozgrywek Ligi Europejskiej. Po wygraniu swojej grupy, wicelider polskiej Superligi zmierzy się...

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...