Polki nie dały rady Brazylijkom i zagrają o miejsca 9-12 na World Rugby Sevens Series w Sewilli

Strona głównaRugbyPolki nie dały rady Brazylijkom i zagrają o miejsca 9-12 na World...

Niestety reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym nie dały rady Brazylijkom i ostatecznie zajęły ostatnie miejsce w grupie B podczas rozgrywanego w Sewilli turnieju World Rugby Sevens Series. Oznacza to, że Polski staną do walki o miejsca 9-12 i w niedzielę rozegrają jeszcze dwa mecze. 

Niezwykle wyrównane starcie

Przed meczem wydawało się, że obie reprezentacje prezentują bardzo zbliżony poziom i rzeczywiście potwierdziło się to podczas sobotniego starcia na boisku. Lepiej w spotkanie weszły Brazylijki, które po przyłożeniu i podwyższeniu wyszły na prowadzenie 7:0. W końcowych fragmentach pierwszej połowy byliśmy świadkami znakomitej gry Polek, które po dwóch przyłożeniach w wykonaniu Małgorzaty Kołdej i Hanny Maliszewskiej schodziły na przerwę przy prowadzeniu 10:7. 

Niestety w drugiej połowie przewagi nie udało się utrzymać i dwa przyłożenia po stronie Brazylijek pozwoliły im na zbudowanie siedmiopunktowej różnicy. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego przyłożenie zaliczyła Małgorzata Kołdej, ale było to wszystko, na co tego dnia było stać biało-czerwone. Ostatecznie Polki minimalnie przegrały i na turnieju powalczą tylko o miejsca 9-12. Swoje najbliższe rywalki Polki poznają w najbliższych godzinach. 

Polska – Brazylia 15:17 (10:7)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Udany występ Mikołaja Marczyka w Rajdzie Finlandii

Mikołaj Marczyk w miniony weekend wziął udział w Rajdzie Finlandii. Polak zajął siódme miejsce w klasyfikacji generalnej WRC2, więc jego debiut na fińskich szutrach...

Polskie rekordy na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej

Znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Polski na Silesia Memoriale Kamili Skolimowskiej, gdzie część konkurencji miała rangę Diamentowej Ligi. To pierwsze tak prestiżowe zawody lekkoatletyczne w...