STS KOD PROMOCYJNY

Polki nie dały rady Brazylijkom i zagrają o miejsca 9-12 na World Rugby Sevens Series w Sewilli

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyPolki nie dały rady Brazylijkom i zagrają o miejsca 9-12 na World...

Niestety reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym nie dały rady Brazylijkom i ostatecznie zajęły ostatnie miejsce w grupie B podczas rozgrywanego w Sewilli turnieju World Rugby Sevens Series. Oznacza to, że Polski staną do walki o miejsca 9-12 i w niedzielę rozegrają jeszcze dwa mecze. 

Niezwykle wyrównane starcie

Przed meczem wydawało się, że obie reprezentacje prezentują bardzo zbliżony poziom i rzeczywiście potwierdziło się to podczas sobotniego starcia na boisku. Lepiej w spotkanie weszły Brazylijki, które po przyłożeniu i podwyższeniu wyszły na prowadzenie 7:0. W końcowych fragmentach pierwszej połowy byliśmy świadkami znakomitej gry Polek, które po dwóch przyłożeniach w wykonaniu Małgorzaty Kołdej i Hanny Maliszewskiej schodziły na przerwę przy prowadzeniu 10:7. 

Niestety w drugiej połowie przewagi nie udało się utrzymać i dwa przyłożenia po stronie Brazylijek pozwoliły im na zbudowanie siedmiopunktowej różnicy. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego przyłożenie zaliczyła Małgorzata Kołdej, ale było to wszystko, na co tego dnia było stać biało-czerwone. Ostatecznie Polki minimalnie przegrały i na turnieju powalczą tylko o miejsca 9-12. Swoje najbliższe rywalki Polki poznają w najbliższych godzinach. 

Polska – Brazylia 15:17 (10:7)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...