Polki wygrały pierwszy turniej Mistrzostw Europy w rugby 7

Strona głównaRugbyPolki wygrały pierwszy turniej Mistrzostw Europy w rugby 7

Polskie rugbystki świetnie się spisały. Polki wygrały pierwszy turniej Mistrzostw Europy w rugby 7, który rozegrano w Makarskiej w Chorwacji. Dzięki temu stały się jednymi z faworytek do zdobycia złota. W wielkim finale po emocjonującym boju pokonały 12:10 Francuzki. Najlepszą zawodniczką tego turnieju została Katarzyna Paszczyk. Drugi turniej Mistrzostw Europy odbędzie się pod koniec czerwca w Hamburgu. Przed biało-czerwonymi jeszcze start w kwalifikacjach do IO, które odbędą się w dniach 21-23 czerwca w Monako.

Wielki turniej biało-czerwonych i zwycięstwo w Makarskiej

Mistrzostwa Europy w rugby siedmioosobowy kobiet po raz kolejny podzielono na kilka turniejów. Pierwszy z nich odbył się w miniony weekend w Makarskiej w Chorwacji. Polki spisały się w nim znakomicie. W fazie grupowej odniosły komplet zwycięstw. Kolejno pokonały 38:10 Włoszki, 36:17 Portugalki i 25:5 Brytyjki. Dzięki temu pewnie awansowały do fazy pucharowej i udowodniły, że są doskonale przygotowane do rywalizacji.

Faza pucharowa rozpoczęła się od ćwierćfinału z Czeszkami. Polki zagrały mądrze i skutecznie. Wygrały 19:5 i awansowały do strefy medalowej. W półfinale czekały na nie Hiszpanki. Spodziewaliśmy się zaciętego boju i tak też było. Skończyło się 26:17 na korzyść biało-czerwonych. W wielkim finale Polki walczyły z Francuzkami. Wynik ważył się do samego końca. Zawodniczki walczyły o każdy metr przestrzeni na boisku. Ostatecznie to Polki wyszły z tego pojedynku zwycięsko. Wygrały 12:10 i z kompletem zwycięstw zakończyły pierwszy turniej mistrzostw Europy w Makarskiej. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Katarzynę Paszczyk.

Polki powalczą o medal mistrzostw Europy

Świetny występ w Chorwacji sprawił, że Polki są w gronie kandydatek do walki o medal mistrzostw Europy. Drugi turniej obędzie się w ostatni weekend czerwca w Hamburgu. Zanim do tego dojdzie, to nasza drużyna powalczy o awans na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Turniej kwalifikacyjny odbędzie się w dniach 21-23 czerwca w Monako.