STS KOD PROMOCYJNY

Polskie rugbystki w półfinale turnieju finałowego ME w Krakowie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyPolskie rugbystki w półfinale turnieju finałowego ME w Krakowie

Reprezentantki Polski w rugby 7 awansowały do półfinału turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Krakowie. Drugiego dnia zmagań grupowych najpierw przegrały z Irlandkami, a następnie w spotkaniu decydującym o awansie nie dały szans Czeszkom. Tym samym wyszły do półfinału z drugiego miejsca i zagrają tam ze Szkotkami, które zmagania w grupie B zakończyły z kompletem punktów. Mecze fazy finałowej zaplanowano na niedzielę 3 lipca. Polskie zawodniczki są coraz bliżej medalu. 

Bolesna porażka z Irlandkami

Pierwszego dnia zmagań reprezentantki Polski bez większych problemów pokonały Rumunki i Niemki. Drugiego dnia w grupie A czekało na nie zdecydowanie większe wyzwanie. Już w pierwszym sobotnim meczu mierzyły się z mocnymi Irlandkami. Niestety na stadionie w Krakowie to zawodniczki z Wysp okazały się zdecydowanie skuteczniejsze i wygrały z Polkami 21:0. Podopieczne Janusza Urbanowicza miały problem z agresywną grą rywalek i nie wykorzystywały swoich szans, co się zemściło. 

Wygrana z Czeszkami w starciu o półfinał 

Po porażce z Irlandkami Polki zostały postawione pod ścianą. Nie mogły pozwolić sobie już na żaden błąd. W ostatnim meczu z Czeszkami musiały wygrać. W przypadku porażki pożegnałyby się z marzeniami o półfinale turnieju finałowego Mistrzostw Europy. Przed startem tego meczu obie drużyny miały po 8 punktów i zapowiadało się trudne zadanie. Nic jednak z tych rzeczy. Podrażnione przegraną z Irlandkami Polki od początku narzuciły własny styl gry i bardzo szybko wyszły na prowadzenie. Od pierwszych minut zdominowały rywalki i ostatecznie pokonały nasze południowe sąsiadki aż 43:0. Tym samym zapewniły sobie awans do półfinału turnieju finałowego Mistrzostw Europy w rugby 7. 

Półfinał ze Szkotkami

Polki zagrają w półfinale ze Szkotkami, które wygrały wszystkie mecze w grupie B. W decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w grupie pokonały Hiszpanki 17:14. Drugi półfinał rozegrają ze sobą Irlandki z Hiszpankami. Niestety w turnieju mężczyzn zdecydowanie gorzej idzie Polakom. Mają na koncie już trzy grupowe porażki i w ostatnim meczu drugiego dnia zmagań zmierzą się z Litwinami. Biało-czerwoni nie mają już szans na awans. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...