Polskie rugbystki w półfinale turnieju finałowego ME w Krakowie

Strona głównaRugbyPolskie rugbystki w półfinale turnieju finałowego ME w Krakowie

Reprezentantki Polski w rugby 7 awansowały do półfinału turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Krakowie. Drugiego dnia zmagań grupowych najpierw przegrały z Irlandkami, a następnie w spotkaniu decydującym o awansie nie dały szans Czeszkom. Tym samym wyszły do półfinału z drugiego miejsca i zagrają tam ze Szkotkami, które zmagania w grupie B zakończyły z kompletem punktów. Mecze fazy finałowej zaplanowano na niedzielę 3 lipca. Polskie zawodniczki są coraz bliżej medalu. 

Bolesna porażka z Irlandkami

Pierwszego dnia zmagań reprezentantki Polski bez większych problemów pokonały Rumunki i Niemki. Drugiego dnia w grupie A czekało na nie zdecydowanie większe wyzwanie. Już w pierwszym sobotnim meczu mierzyły się z mocnymi Irlandkami. Niestety na stadionie w Krakowie to zawodniczki z Wysp okazały się zdecydowanie skuteczniejsze i wygrały z Polkami 21:0. Podopieczne Janusza Urbanowicza miały problem z agresywną grą rywalek i nie wykorzystywały swoich szans, co się zemściło. 

Wygrana z Czeszkami w starciu o półfinał 

Po porażce z Irlandkami Polki zostały postawione pod ścianą. Nie mogły pozwolić sobie już na żaden błąd. W ostatnim meczu z Czeszkami musiały wygrać. W przypadku porażki pożegnałyby się z marzeniami o półfinale turnieju finałowego Mistrzostw Europy. Przed startem tego meczu obie drużyny miały po 8 punktów i zapowiadało się trudne zadanie. Nic jednak z tych rzeczy. Podrażnione przegraną z Irlandkami Polki od początku narzuciły własny styl gry i bardzo szybko wyszły na prowadzenie. Od pierwszych minut zdominowały rywalki i ostatecznie pokonały nasze południowe sąsiadki aż 43:0. Tym samym zapewniły sobie awans do półfinału turnieju finałowego Mistrzostw Europy w rugby 7. 

Półfinał ze Szkotkami

Polki zagrają w półfinale ze Szkotkami, które wygrały wszystkie mecze w grupie B. W decydującym o zajęciu pierwszego miejsca w grupie pokonały Hiszpanki 17:14. Drugi półfinał rozegrają ze sobą Irlandki z Hiszpankami. Niestety w turnieju mężczyzn zdecydowanie gorzej idzie Polakom. Mają na koncie już trzy grupowe porażki i w ostatnim meczu drugiego dnia zmagań zmierzą się z Litwinami. Biało-czerwoni nie mają już szans na awans. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....