STS KOD PROMOCYJNY

Porażka Polek na inaugurację World Rugby Sevens Series

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyPorażka Polek na inaugurację World Rugby Sevens Series

Reprezentantki Polski na inaugurację World Rugby Sevens Series w Maladze zmierzyły się z faworyzowanymi Amerykankami. Po dobrym meczu nasza osłabiona drużyna przegrała 7:31 z zespołem, który na ostatnich igrzyskach olimpijskich doszedł do ćwierćfinału. W imprezie tej rangi nasz zespół jest prawdziwym kopciuszkiem. 

Trudny rywal na start

Mecz z Amerykankami był pierwszym dla Polek w Maladze. Wcześniej wygrały one walkowerem z reprezentacją Fidżi. Od początku meczu zarysowała się przewaga naszych rywalek, które na przerwę schodziły przy prowadzeniu 10:0 po dwóch przyłożeniach. Druga połowa rozpoczęła się bardzo podobnie i drużyna amerykańska szybko odskoczyła na 17:0. Wówczas jedyne przyłożenie w tym meczu dla naszej drużyny zdobyła Małgorzata Koldej. W kontynuacji tej akcji podwyższenie zanotowała Natalia Pamięta i na tablicy wyników było 17:7. Do końca meczu punkty zdobywały już tylko reprezentantki Stanów Zjednoczonych i zasłużenie wygrały 31:7. Dla Polek kluczowy będzie pojedynek 22 stycznia, gdy zmierzą się z Kanadyjkami o to, która z tych reprezentacji awansuje do najlepszej 8. turnieju. 

Polska – USA 7:31 (0:10)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...