STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Rugbyści Posnanii Poznań po raz 4. z rzędu zostali Mistrzami Polski w rugby 7

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaRugbyRugbyści Posnanii Poznań po raz 4. z rzędu zostali Mistrzami Polski w...

Niezwykle dramatyczny i wyrównany przebieg miały tegoroczne zmagania o mistrzostwo Polski w rugby 7 mężczyzn. Ostatecznie po rozegraniu czterech turniejów punktowych mistrzami Polski zostali rugbyści Posnanii Poznań, którzy zaledwie o 3 punkty wyprzedzili drugi Orkan Sochaczew. Walka toczyła się do ostatnich spotkań w czwartym turnieju. Tym samym Poznaniacy sięgnęli po 4. tytuł z rzędu i potwierdzili swoją dominację na krajowym podwórku. W ostatnim turnieju Posnania zajęła 3. miejsce. 

Poznaniacy wciąż najlepsi w Polsce

Zawodnicy Posnanii Poznań w rugby 7 nie bez problemów sięgnęli po swój czwarty z rzędu tytuł mistrzów Polski. Walka o medale toczyła się do samego końca. Rugbyści z Poznania w ostatnim turnieju przegrali dwa spotkania, jednak nie przeszkodziło im to w utrzymaniu pozycji lidera. Czwarty turniej tegorocznych mistrzostw Polski odbywał się w Sochaczewie, a punkty w nim zdobyte liczono z przelicznikiem x 1,5. Z kompletem zwycięstw zawody wygrali zawodnicy Skry Warszawa, jednak nie wystarczyło im to do zdobycia medalu. Ostatecznie do podium stracili 3 punkty. Drugie miejsce w Sochaczewie zajęli gospodarze z Orkana, którzy ulegli tylko Skrze. Do końca pozostawali w walce o tytuł mistrzów Polski, jednak ostatnie wyniki ułożyły się tak, że zabrakło im 3. punktów do Posnanii. Ta ostatnia zajęła trzecie miejsce w ostatnim turnieju. 

Medale rozdane

Od początku tego sezonu w rugby 7 mężczyzn, swoje aspiracje do tytułu mistrzów Polski potwierdzali gracze Posnanii Poznań. Ostatecznie utrzymali pozycję liderów i z dorobkiem 80. punktów sięgnęli po złote medale. Wicemistrzami Polski zostali rugbyści Orkana Sochaczew z 77. punktami na koncie. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Lechii Gdańsk. Na swoim koncie zgromadzili 75 punktów i srebrny medal stracili w ostatnim turnieju w Sochaczewie. Tuż za podium znalazła się Skra Częstochowa. Od początku zmagań w walce o medale nie liczyły się pozostałe drużyny, czyli: Legia Warszawa, Juvenia Kraków, Rugby Białystok i Budowlani Lublin. 

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...