Rugbyści Posnanii Poznań po raz 4. z rzędu zostali Mistrzami Polski w rugby 7

Strona głównaRugbyRugbyści Posnanii Poznań po raz 4. z rzędu zostali Mistrzami Polski w...

Niezwykle dramatyczny i wyrównany przebieg miały tegoroczne zmagania o mistrzostwo Polski w rugby 7 mężczyzn. Ostatecznie po rozegraniu czterech turniejów punktowych mistrzami Polski zostali rugbyści Posnanii Poznań, którzy zaledwie o 3 punkty wyprzedzili drugi Orkan Sochaczew. Walka toczyła się do ostatnich spotkań w czwartym turnieju. Tym samym Poznaniacy sięgnęli po 4. tytuł z rzędu i potwierdzili swoją dominację na krajowym podwórku. W ostatnim turnieju Posnania zajęła 3. miejsce. 

Poznaniacy wciąż najlepsi w Polsce

Zawodnicy Posnanii Poznań w rugby 7 nie bez problemów sięgnęli po swój czwarty z rzędu tytuł mistrzów Polski. Walka o medale toczyła się do samego końca. Rugbyści z Poznania w ostatnim turnieju przegrali dwa spotkania, jednak nie przeszkodziło im to w utrzymaniu pozycji lidera. Czwarty turniej tegorocznych mistrzostw Polski odbywał się w Sochaczewie, a punkty w nim zdobyte liczono z przelicznikiem x 1,5. Z kompletem zwycięstw zawody wygrali zawodnicy Skry Warszawa, jednak nie wystarczyło im to do zdobycia medalu. Ostatecznie do podium stracili 3 punkty. Drugie miejsce w Sochaczewie zajęli gospodarze z Orkana, którzy ulegli tylko Skrze. Do końca pozostawali w walce o tytuł mistrzów Polski, jednak ostatnie wyniki ułożyły się tak, że zabrakło im 3. punktów do Posnanii. Ta ostatnia zajęła trzecie miejsce w ostatnim turnieju. 

Medale rozdane

Od początku tego sezonu w rugby 7 mężczyzn, swoje aspiracje do tytułu mistrzów Polski potwierdzali gracze Posnanii Poznań. Ostatecznie utrzymali pozycję liderów i z dorobkiem 80. punktów sięgnęli po złote medale. Wicemistrzami Polski zostali rugbyści Orkana Sochaczew z 77. punktami na koncie. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Lechii Gdańsk. Na swoim koncie zgromadzili 75 punktów i srebrny medal stracili w ostatnim turnieju w Sochaczewie. Tuż za podium znalazła się Skra Częstochowa. Od początku zmagań w walce o medale nie liczyły się pozostałe drużyny, czyli: Legia Warszawa, Juvenia Kraków, Rugby Białystok i Budowlani Lublin. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....