Ruszyła runda jesienna Ekstraligi mężczyzn w rugby. Kto powalczy o tytuł Mistrza Polski?

Strona głównaRugbyRuszyła runda jesienna Ekstraligi mężczyzn w rugby. Kto powalczy o tytuł Mistrza...

Na początku marca rozgrywki wznowiła polska Ekstraliga mężczyzn w rugby. W pierwszy weekend zawodnicy odrabiali jeszcze zaległą kolejkę z rundy jesiennej, jednak później weszli już w cykl spotkań rundy rewanżowej. Po pierwszych wynikach widać, że Ekstraliga podzieliła się na trzy umowne części. Z przodu znajduje się sześć zespołów, które powalczą o mistrzostwo Polski. Za nimi są trzy drużyny, które nie będą miały większych szans na zajęcie wyższych lokat, a na samym końcu outsider rozgrywek, czyli Awenta Pogoń Siedlce. 

Ogniwo Sopot i Orkan Sochaczew w walce o tytuł

Dwa pierwsze miejsca w lidze zajmują zespoły Ogniwa Sopot i Orkana Sochaczew. Obie drużyny rozpoczęły od ważnych zwycięstw na wiosnę i to one wydają się być obecnie najbliższej walki o mistrzostwo Polski. W tabeli Ekstraligi prowadzą zawodnicy z Sopotu, którzy o zaledwie punkt wyprzedzają Orkan. Do bezpośredniego starcia między tymi zespołami dojdzie 16 kwietnia w Sopocie i mecz ten powinien wyłonić drużynę, która ustawi się w lepszej pozycji przed finałami rozgrywek. 

Tłok za plecami liderów

Tuż za tymi drużynami znajdują się cztery kolejne zespoły, które też mogą mieć chrapkę na zdobycie mistrzowskiego tytułu. Są to kolejno: Edach Budowlani Lublin, Lechia Gdańsk, Up Fitness Skra Warszawa i Master Pharm Łódź. Gracze z Lublina tracą zaledwie 2 punkty do Orkana, a punkcik za nimi są Gdańskie Lwy. Nieco większe straty mają Warszawianie i Łodzianie, jednak przy dobrym układzie innych wyników bardzo szybko mogą dołączyć do czołówki. 

Co dzieje się na dole tabeli?

W pewnym zawieszeniu wydaje się być 7. Arka Gdynia. Zespół ma 20 punktów i na 8 kolejek do końca rozgrywek traci aż 11 punktów do kolejnej drużyny i ma przewagę 10 punktów nad Juvenią Kraków. Wydaje się, że Gdynianie na 7. pozycji skończą rozgrywki. Za nimi są Krakowianie z przewagą 4. punktów nad Posnanią Poznań. Ta z kolei wyprzedza Awentę Pogoń Siedlce, która w tym sezonie jeszcze nie wygrała i jest na szarym końcu. 

Do końca rundy zasadniczej pozostało jeszcze 8 kolejek. W dniach 25-26.06 odbędą się finały Ekstraligi, a w dniach 2-3.07 mecze barażowe o utrzymanie w rozgrywkach. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...