STS KOD PROMOCYJNY

World Rugby Sevens Series w Sewilli. Polki poznały rywalki

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaRugbyWorld Rugby Sevens Series w Sewilli. Polki poznały rywalki

W dniach 28-30 stycznia odbędzie się drugi z zaplanowanych w Hiszpanii turniejów World Rugby Sevens Series, w których wystąpią reprezentantki Polski. Tym razem z Malagi udadzą się do Sewilli, gdzie ponownie staną do rywalizacji z najlepszymi kobiecymi drużynami świata. Z kim zagrają Polki w grupie i czy stać ich na powtórzenie sukcesu z Malagi?

Kiedy i gdzie odbędzie się turniej?

Drugi turniej World Rugby Sevens Series z udziałem Polek odbędzie się w dniach 28-30 stycznia w hiszpańskiej Sewilli. Mecze najlepszych reprezentacji świata będą odbywały się na Estadio de la Cartuja, który dobrze znany jest z kolei polskim piłkarzom z ubiegłorocznych Mistrzostw Europy. 

Reprezentacja Polski na turniej

Trenerem reprezentacji Polski kobiet w rugby siedmioosobowym jest Janusz Urbanowicz, który znakomicie przygotował podopieczne do udziału w turniejach World Rugby Sevens Series. W sztabie szkoleniowym znajdują się również: Tomasz Stępień (asystent trenera), Robert Cajzer (fizjoterapeuta) i Piotr Kwidziński (kierownik drużyny). Powołania na najbliższy turniej otrzymały zawodniczki najlepszych polskich zespołów, czyli Biało-Zielonych Ladies Gdańsk i RC Legii Warszawa. 

Do dyspozycji trenera w Sewilli będą wszystkie powołane do Hiszpanii zawodniczki. Oznacza to, że niektóre z nich wracają do kadry po zarażeniu koronawirusem i odbyciu wymaganej izolacji. W kadrze znajdują się: Karolina Jaszczyszyn, Julia Druzgała, Małgorzata Kołdej, Anna Klichowska, Hanna Maliszewska, Aleksandra Leśniak, Natalia Pamięta, Marta Morus, Sylwia Witkowska, Martyna Wardaszka i Patrycja Zawadzka (wszystkie Biało-Zielone Ladies Gdańsk) oraz Marta Nowosz, Aleksandra Lachowska i Tamara Czumer (wszystkie RC Legia Warszawa). 

Z kim w grupie zmierzą się Polki?

Nasze reprezentantki na turnieju w Sewilli trafiły do bardzo mocnej grupy B. Zmierzą się w niej z Rosjankami, z którymi przegrały w ćwierćfinale turnieju z Maladze, a także z Irlandkami i Brazylijkami. Skład grupy sprawia, że Polki przy podtrzymaniu dobrej dyspozycji mogą powalczyć o ponowny awans z grupy do najlepszej 8. O ile Rosjanki wydają się być poza naszym zasięgiem, to jednak Polki mogą powalczyć z Brazylijkami i Irlandkami. 

Terminarz grupy B

Poniżej przedstawiamy terminarz grupy B.

28 stycznia

12:00 Irlandia – Polska

12:22 Rosja – Brazylia

17:38 Irlandia – Brazylia

18:00 Rosja – Polska

29 stycznia

11:51 Polska – Brazylia

12:13 Rosja – Irlandia

Faza pucharowa zostanie rozegrana 29 oraz 30 stycznia. 

Kto jeszcze zagra w Sewilli?

Łącznie w turnieju w Sewilli wystąpi 12 czołowych kobiecych reprezentacji świata w rugby siedmioosobowym. Poniżej przedstawiamy skład wszystkich grup drugiego z rozgrywanych w Hiszpanii turniejów:

  • grupa A: USA, Kanada, Anglia, Portugalia;
  • grupa B: Rosja, Irlandia, Polska, Brazylia;
  • grupa C: Australia, Francja, Hiszpania, Belgia. 

O powtórzenie wyniku z Malagi

Powtórzenie wyniku z Malagi, gdzie Polki awansowały do najlepszej 8 turnieju, byłoby znakomitym osiągnięciem. Reprezentantki Polski w rugby siedmioosobowym po raz pierwszy brały udział w turnieju World Rugby Sevens Series i od razu wyszły z grupy. To dotychczas największy sukces w historii polskiego rugby i jednocześnie pierwsza sytuacja w historii turnieju, gdy zaproszona drużyna doszła do tego etapu. Polki na pewno stać na powtórzenie tego rezultatu, choć będzie o to niezwykle trudno. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...