Koncert Aluron CMC Warty Zawiercie. Jest awans do ćwierćfinału Pucharu CEV

Strona głównaSiatkówkaKoncert Aluron CMC Warty Zawiercie. Jest awans do ćwierćfinału Pucharu CEV

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie kontynuują świetną grę w Pucharze CEV. Właśnie pokonali na wyjeździe 3:0 Allianz Milano. Spotkanie od początku toczyło się pod dyktando Jurajskich Rycerzy. Podopieczni Michała Winiarskiego poszli za ciosem i pewnie wygrali drugi mecz z mocnym rywalem z Włoch. Dzięki temu awansowali do ćwierćfinału Pucharu CEV, gdzie powalczą z Asseco Resovią Rzeszów, która zajęła trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów.

Siatkarze Warty Zawiercie zdominowali Włochów

Polski zespół udał się do Włoch, aby obronić zaliczkę wypracowaną przed własną publicznością. W Zawierciu Warta pokazała moc i pewnie wygrała 3:0. Dzięki temu do awansu do ćwierćfinału Pucharu CEV potrzebowała dwóch setów wygranych na terenie Allianz Milano. Spodziewaliśmy się trudnego boju, jednak od początku do końca lepszą drużyną ponownie była Warta.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla podopiecznych Michała Winiarskiego. W pierwszej partii szybko wypracowali sobie kilka punktów przewagi. Później kontrolowali grę. Choć w końcówce rywale nieco zmniejszyli straty, to jednak set padł łupem zawiercian. Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Znów w końcówce gospodarze doprowadzili do wyniku oscylującego w granicach remisu. Końcówka należała jednak do Warty, która ponownie wygrała 25:22 i przypieczętowała swój awans do ćwierćfinału. Trzeci set był najbardziej wyrównany. W nim gra toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie Warta Zawiercie wygrała 25:23 i cały mecz 3:0, deklasując Włochów w dwumeczu 6:0

Allianz Milano – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (22:25, 22:25, 23:25)

Polski zespół na pewno w półfinale Pucharu CEV

Już teraz możemy być pewni tego, że polski zespół zagra w tym sezonie w półfinale Pucharu CEV. Jest to związane z tym, że w ćwierćfinale dojdzie do bratobójczego pojedynku Aluron CMC Warty Zawiercie z Asseco Resovią Rzeszów. Drużyna z Rzeszowa zajęła trzecie miejsce w swojej grupie Ligi Mistrzów i spadła do niżej notowanych rozgrywek. Tu los skrzyżował ją z Wartą. Zapowiada się bardzo emocjonujący dwumecz.