Awans zgodnie z planem. Aluron Warta Zawiercie gra dalej w Pucharze CEV

Strona głównaSiatkówkaAwans zgodnie z planem. Aluron Warta Zawiercie gra dalej w Pucharze CEV

Zgodnie z oczekiwaniami siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie bez większych problemów awansowali do kolejnej fazy Pucharu CEV. Podopieczni Michała Winiarskiego przypieczętowali awans zwycięstwem 3:0 na wyjeździe z austriackim TSV Raiffeisen Hartberg. Spotkanie było bardziej zacięte, niż pierwszy mecz rozgrywany przed tygodniem w Zawierciu. Ponownie jednak skończyło się 3:0. Kolejnym rywalem zawiercian będzie Hebar Pazardżik z Bułgarii.

Pewne zwycięstwo w Austrii

Faworytami tego dwumeczu byli zawodnicy Aluron CMC Warty Zawiercie. Spotkanie w Polsce zakończyło się szybkim 3:0. W Austrii mecz był zdecydowanie bardziej wyrównany, jednak ponownie zawiercianie nie stracili ani jednego seta. Mecz rozpoczął się od gry punkt za punkt. W końcówce pierwszej partii przewagę kilku punktów wypracowali sobie goście. Choć TSV Raiffeisen Hartberg stać było na doprowadzenie do wyrównania, to jednak decydujące słowo należało do graczy Michała Winiarskiego, którzy wygrali 25:23

Dwa kolejne sety były mniej zacięte. W drugiej partii zespół z Polski szybko wypracował sobie kilka punktów przewagi, a następnie kontrolował grę. W konsekwencji skończyło się pewnym zwycięstwem 25:20. Bardzo podobny przebieg miał trzeci set. Tu również zawiercianie zbudowali sobie kilka punktów przewagi, a następnie uspokoili wymiany i zakończyli seta 25:20, a cały mecz 3:0. Dzięki temu bardzo pewnie awansowali do kolejnej fazy Pucharu CEV. Z dobrej strony pokazali się m.in. Karol Butryn, Mariusz Schamlewski, Miłosz Zniszczoł i Patryk Łaba.

TSV Raiffeisen Hartberg – Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)

Poziom trudności wzrasta. Kolejnym rywalem Hebar Pazardżik

Teraz przed graczami z Zawiercia zdecydowanie trudniejsze zadanie. W następnym dwumeczu zagrają z bułgarskim Hebarem Pazardżik. To wicemistrz Bułgarii, który w dwóch poprzednich sezonach grał w Lidze Mistrzów. Teraz występuje w nieco niżej notowanym Pucharze CEV. Liczymy na to, że Aluron CMC Warta Zawiercie powalczy o wyeliminowanie Bułgarów i awans do kolejnego etapu CEV Cup.