Duży sukces siatkarek Legionovii Legionowo. Grają dalej w Challenge Cup

Strona głównaSiatkówkaDuży sukces siatkarek Legionovii Legionowo. Grają dalej w Challenge Cup

Siatkarki Legionovii Legionowo w kapitalnym stylu awansowały do 1/16 finału Challenge Cup. Przed własną publicznością pokonały 3:0 greckie ASP Thetis Voula, a następnie triumfowały w złotym secie. Faworytkami dwumeczu były rywalki, co potwierdziły w pierwszym meczu gładko wygranym 3:0. W rewanżu siatkarki z Legionowa zagrały kapitalnie i zasłużenie awansowały dalej.

Wspaniałe zwycięstwo Legionovii

Bez wątpienia możemy mówić o wspaniałym i niespodziewanym zwycięstwie siatkarek Legionovii prowadzonych przez Pawła Kowala. Pierwsze spotkanie rozgrywane w Grecji zakończyło się wynikiem 3:0 dla ASP Thetis Voula, a rywalki były wyraźnie lepsze. Tym razem w Polsce wszystko się odmieniły. Podopieczne Kowala dokonały wręcz niemożliwego i wyszły z beznadziejnej sytuacji. Wygrały mecz 3:0, a także triumfowały w złotym secie, dzięki czemu nieoczekiwanie awansowały do kolejnej rundy Challenge Cup. To spory sukces dla zespołu z Legionowa

Mecz pod pełną kontrolą gospodyń

Rewanżowe spotkanie od początku do końca prowadzone było pod pełną kontrolą gospodyń. W pierwszym secie wyrównany był tylko początek do stanu 8:8. Później siatkarki polskiego zespołu podkręciły tempo i szybko wypracowały sobie kilka punktów przewagi. Ostatecznie seta wygrały 25:19 i pokazały rywalkom, że nie powinny zbyt szybko cieszyć się z awansu. Jeszcze większą przewagę oglądaliśmy w drugim secie. Tu od początku gospodynie wypracowały sobie kilka punktów przewagi, a następnie stopniowo ją powiększały. Ostatecznie skończyło się na dziewięciu punktach różnicy i zwycięstwie 25:16.

Najbardziej wyrównany był trzeci set. Gra punkt za punkt toczyła się do wyniku 16:16. Wówczas Legionovia podkręciła tempo. Końcówka należała do podopiecznych Pawła Kowala. Grały pewnie i wygrały 25:20. Dzięki temu mecz zakończyły 3:0 i odrobiły straty z wyjazdowego spotkania w Grecji. O awansie do dalszej fazy miał rozstrzygnąć złoty set.