STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Groźny upadek Leona w meczu o Superpuchar Włoch. Polacy z trofeum

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaGroźny upadek Leona w meczu o Superpuchar Włoch. Polacy z trofeum

Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk wspólnie z Sir Safety Susa Perugia sięgnęli po Superpuchar Włoch. W finałowym pojedynku pokonali po tie-breaku obecnego mistrza kraju Cucine Lube Civitanova. W ostatniej partii doszło do groźnego wydarzenia z udziałem Wilfredo Leona. Reprezentant Polski poślizgnął się i z dużym impetem uderzył głową o parkiet. Stracił na chwilę przytomność, jednak na pomoc pospieszyli mu koledzy i służby medyczne. Ostatecznie skończyło sie na strachu, a badania Wilfredo Leona nie wykazały niczego niepokojącego. 

Na szczęście skończyło się na strachu

Sytuacja z Wilfredo Leonem wyglądała naprawdę dramatycznie. Po skutecznym ataku poślizgnął się i z dużym impetem walną tyłem głowy o parkiet. Siatkarz na moment stracił przytomność, a z pomocą ruszyli mu zgromadzeni w hali medycy. Ostatecznie skończyło się na strachu i badania medyczne nie wykazały niczego niepokojącego. Po wygranej w Superpucharze Włoch Wilfredo Leon cieszył się z sukcesu wspólnie z kolegami z drużyny. Po spotkaniu zespół Sir Safety Susa Perugia wydał oficjalne oświadczenie, w którym potwierdził, że wyniki jednego z najlepszych siatkarzy świata są w normie i nie doszło do poważniejszego urazu.

Leon i Semeniuk z trofeum 

Ostatecznie po Superpuchar Włoch sięgnęli Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk. Ich drużyna po kapitalnym pięciosetowym starciu poradziła sobie z Cucine Lube Civitanova, czyli aktualnymi mistrzami Włoch. Spotkanie miało dramatyczny przebieg i do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W nim lepiej zaprezentowali się siatkarze z Perugii, którzy wygrali 15:8 i sięgnęli po cenne trofeum. Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk sięgnęli po pierwszy puchar w tym sezonie, a ten pierwszy zdobył 21 punktów i był najlepszym graczem swojego zespołu. Kamil Semeniuk zdobył 6 punktów i zagrał w trzech pierwszych setach, a także w samej końcówce, gdy musiał zmienić kontuzjowanego Leona. 

Cucine Lube Civitanova – Sir Safety Susa Perugia 2:3 (25:20, 22:25, 25:23, 22:25, 8:15)

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...