Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon poprowadzili Perugię do Superpucharu Włoch

Strona głównaSiatkówkaKamil Semeniuk i Wilfredo Leon poprowadzili Perugię do Superpucharu Włoch

Trwa dobra passa polskich siatkarzy we Włoszech. W środę Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon wywalczyli Superpuchar Włoch. Reprezentanci Polski byli bohaterami drużyny Sir Susa Vim Perugia, która przegrywała już 0:2 z Cucine Lube Civitanova. Zanotowała jednak spektakularny powrót i duża w tym zasługa biało-czerwonych, którzy zdobyli kolejno 20 i 21 punktów. Tym samym Kamil Semeniuk i Wilfredo Leon mogą cieszyć się z pierwszego klubowego trofeum w tym sezonie.

Droga do finału Superpucharu Włoch

Format rozgrywek o siatkarski Superpuchar Włoch jest bardzo atrakcyjny. W turnieju finałowym startują cztery drużyny, które najpierw rywalizują w półfinałach. Zespół Sir Susa Vim Perugia w drodze do finału mierzył się z Itas Trentino. Drużyna Polaków pewnie wygrała 3:1. W drugim półfinale Cucine Lube Civitanova bez większych problemów pokonało 3:0 Piacenzę. Finał zaplanowano na środę.

Polacy bohaterami meczu o trofeum

Początek meczu o Superpuchar Włoch nie był wymarzony dla Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona. Ich Sir Susa Vim Perugia toczyła wyrównany bój z Cucine Lube, jednak w decydujących momentach to rywale byli skuteczniejsi. Pierwsza partia zakończyła się 25:22 na korzyść tego zespołu. Drugiego seta zdecydowanie lepiej rozpoczęła Perugia, która w pewnym momencie prowadziła już 18:15. Niestety siatkarze Cucine Lube Civitanova odwrócili losy partii i najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wygrali 25:23. W meczu prowadzili 2:0 i byli bardzo blisko trofeum.

Na szczęście gracze Sir Susa Vim Perugia się nie załamali. Duża w tym zasługa Kamila Semeniuka i Wilfredo Leona, którzy zachowali wysoką skuteczność gry. W trzecim secie los się odwrócił i to faworyzowana Perugia była wyraźnie lepsza. Skończyło się 25:21. O losach trofeum zadecydowała czwarta partia. Była niezwykle wyrównana. Zespół Cucine Lube Civitanova miał aż sześć piłek meczowych. Nie wykorzystał żadnej z nich i to Perugia wygrała 34:32. W tie-breaku drużyna Polaków poszła za ciosem, wygrała 15:12 i zgarnęła pierwsze prestiżowe trofeum w tym sezonie. Wilfredo Leon zdobył 21, a Kamil Semeniuk 20 punktów

Cucine Lube Civitanova – Sir Susa Vim Perugia 2:3 (25:22, 25:23, 21:25, 32:34, 12:15)