Kapitalny turniej Polaków. Zwycięstwo 3:0 z Serbią i w memoriale Huberta Wagnera

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceKapitalny turniej Polaków. Zwycięstwo 3:0 z Serbią i w memoriale Huberta Wagnera

Reprezentanci Polski w siatkówce kapitalnie zakończyli XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. W ostatnim meczu turnieju w dobrym stylu pokonali 3:0 Serbów. Tym samym cały turniej Polacy wygrali z trzema zwycięstwami 3:0. Obronili tytuł w memoriale i wydają się być dobrze przygotowani do Mistrzostw Świata, które rozpoczną się już za kilka dni. Tam również Polacy będą walczyć o obronę tytułu. Są dwukrotnymi mistrzami świata z rzędu z lat 2014 i 2018.

Pewni zwycięstwa już przed meczem

Polacy już przed meczem byli pewni zwycięstwa w Memoriale Huberta Wagnera. Bez względu na wynik biało-czerwoni obroniliby tytuł sprzed roku. Selekcjoner Nikola Grbić zdecydował się na kolejne testowanie. Od pierwszych piłek na boisku widzieliśmy parę przyjmujących Bartosz Kwolek i Kamil Semeniuk.

Polacy lepsi w końcówkach

Biało-czerwoni rozpoczęli spotkanie w Krakowie bardzo spokojnie. Początek meczu był wyrównany i do stanu 19:19 gra toczyła się punkt za punkt. Wówczas kilkupunktową serię zanotowali Polacy, którzy wyszli na prowadzenie 23:19. Ostatecznie pierwszego seta podopieczni Nikoli Grbicia wygrali 25:22. Jeszcze bardziej wyrównany był drugi set. W tej partii gra punkt za punkt toczyła się do samego końca. Ostatecznie w samej końcówce większą skutecznością i doświadczeniem wykazali się biało-czerwoni. Wygrali 25:23 i wyszli na prowadzenie w setach 2:0. Wówczas w grę Polaków wdarło się rozluźnienie. Polacy zaczęli popełniać więcej błędów, co skutecznie wykorzystywali Serbowie. Utrzymywali kilkupunktową przewagę. Tak było do stanu 22:20 dla Serbów. Wtedy pięć punktów z rzędu zdobyli Polacy i ku uciesze licznie zgromadzonych na trybunach kibiców wygrali spotkanie 3:0. Tegoroczny Memoriał Huberta Jerzego Wagnera wygrali bez straty seta

Polska – Serbia 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

Ostatni sparing z Argentyną

W ostatnim sparingu przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata Polacy zmierzą się z Argentyną, z którą wygrali w memoriale 3:0. Mecz zostanie rozegrany w katowickim ”Spodku” 23 sierpnia. Już 26 sierpnia biało-czerwoni rozpoczną zmagania na Mistrzostwach Świata i walkę o obronę tytułu.