Wygrana Jastrzębskiego Węgla na otwarcie Ligi Mistrzów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówWygrana Jastrzębskiego Węgla na otwarcie Ligi Mistrzów

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla od pewnego zwycięstwa rozpoczęli tegoroczne rozgrywki Ligi Mistrzów. Przed własną publicznością 3:0 pokonali Guaguas Las Palmas z Hiszpanii. Spotkanie było dość wyrównane, jednak w kluczowych momentach wicemistrzowie Polski pokazywali swoją wyższość, wygrywając dwa sety na przewagi. Graczem meczu wybrano Norberta Huberta. W kolejnej kolejce Jastrzębski Węgiel zagra z Jihostrojem Czeskie Budziejowice.

Pewne zwycięstwo na otwarcie Ligi Mistrzów

Spodziewaliśmy się pewnego zwycięstwa siatkarzy Jastrzębskiego Węgla w ich pierwszym meczu w Lidze Mistrzów w tym sezonie. W ubiegłych rozgrywkach zespół ten doszedł do finału. Teraz również wymieniany jest w gronie faworytów. Otwarcie jednak nie było takie łatwe. Rywale z Hiszpanii wysoko zawiesili poprzeczkę, a dwa sety kończyły się dopiero na przewagi. W premierowej odsłonie mistrzowie Polski obronili dwie piłki setowe i wygrali 30:28

Wydawało się, że podopieczni Marcelo Mendeza pójdą za ciosem. W drugiej partii wszystko na to wskazywało. Zdominowali swoich rywali i pewnie wygrali 25:16. Trzeci set ponownie był wyrównany. Hiszpański zespół grał naprawdę solidnie i długo prowadził z Jastrzębskim Węglem. W końcówce jednak zadecydowało doświadczenie finalistów poprzedniej edycji Ligi Mistrzów, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrali na przewagi 26:24. Dzięki temu tegoroczne rozgrywki rozpoczęli od zdobycia trzech punktów. Najlepszym siatkarzem spotkania wybrano Norberta Hubera

Jastrzębski Węgiel – Guaguas Las Palmas 3:0 (30:28, 25:16, 26:24)

Kolejny mecz za tydzień w Czechach

Zawodnicy Jastrzębskiego Węgla kolejny mecz w grupie D Ligi Mistrzów rozegrają już 28 listopada. Wówczas na wyjeździe zmierzą się z Jihostrojem Czeskie Budziejowice. Ponownie będą zdecydowanymi faworytami. Czesi w pierwszej kolejce przegrali 0:3 z niemieckim SVG Lüneburg. Bezpośredni awans do ćwierćfinału Ligi Mistrzów wywalczy tylko zwycięzca grupy. Zespół z drugiego miejsca weźmie udział w 1/8 finału.