ZAKSA Kędzierzyn-Koźle z pierwszą porażką w Lidze Mistrzów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga MistrzówZAKSA Kędzierzyn-Koźle z pierwszą porażką w Lidze Mistrzów

Siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle nie najlepiej weszli w ten sezon. Teraz doznali pierwszej porażki w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W tureckiej Ankarze w pięciu setach musieli uznać wyższość Ziraat Banku. Obrońcy tytułu przegrywali już 0:2, jednak doprowadzili do tie-breaka. W nim jednak górą byli gospodarze, którzy odnieśli niezwykle cenne zwycięstwo. Kolejne spotkanie ZAKSA zagra na wyjeździe z belgijskim Knack Volley Roeselare.

Pięciosetowy dreszczowiec i porażka ZAKSY

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle triumfowała w trzech poprzednich edycjach Ligi Mistrzów. W tym roku o powtórzenie tego sukcesu będzie jednak bardzo trudno. Podopieczni Tuomasa Sammelvuo rozpoczęli od wygranej 3:1 z Olympiakosem Pireus. Teraz jednak musieli zaznać pierwszej grupowej porażki. W drugiej kolejce grupy A mierzyli się na wyjeździe z drużyną Ziraat Bank Ankara. Spotkanie od początku było bardzo wyrównane i zakończyło się dopiero w tie-breaku.

Mecz rozpoczął się od dobrej gry wicemistrzów Polski. Niestety z każdą kolejną akcją gospodarze odrabiali straty, a w końcówce pierwszego seta przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Skończyło się 26:24. Drugi set ponownie był wyrównany i ponownie to gospodarze okazali się lepsi, wygrywając 25:22. Wówczas nastąpił zryw siatkarzy prowadzonych przez Tuomasa Sammelvuo. W trzecim secie ZAKSA grała zdecydowanie lepiej i wygrała 25:18. Później poszła za ciosem, wygrała 25:19 i doprowadziła do tie-breaka. Wydawało się, że obrońcy tytułu odwrócą losy tego meczu. Niestety w tie-breaku znów to drużyna Ziraat Bank Ankara była górą. Skończyło się 15:12. W ten sposób wicemistrzowie Polski doznali pierwszej porażki w obecnych rozgrywkach

Ziraat Bank Ankara – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:2 (26:24, 25:22, 18:25, 19:25, 15:12)

Kolejny mecz w Belgii

Przed zawodnikami ZAKSY Kędzierzyn-Koźle dwa tygodnie przerwy od meczów w Europie. Kolejne spotkanie w Lidze Mistrzów rozegrają dopiero 13 grudnia. Wówczas na wyjeździe zmierzą się z belgijskim Knack Volley Roeselare. Liczymy na to, że udanie się zrehabilitują i odniosą drugie zwycięstwo w Lidze Mistrzów, które przybliży ich do awansu do fazy pucharowej.