ŁKS Commercecon Łódź poza CEV CUP. Dramatyczny bój w ćwierćfinale

Strona głównaSiatkówkaŁKS Commercecon Łódź poza CEV CUP. Dramatyczny bój w ćwierćfinale

Przed rozpoczęciem spotkań ćwierćfinałowych siatkarki ŁKS Commercecon Łódź stawiane były w roli zdecydowanych faworytek do awansu do półfinału CEV Cup. Chorwacka drużyna Mladost Zagrzeb miała być łatwym przeciwnikiem, ale rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Polki po dramatycznym dwumeczu i dodatkowym secie odpadły z rywalizacji.

Wygrana na wyjeździe nie dała awansu

Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pojechały do stolicy Chorwacji odrabiać straty z pierwszego meczu. Kilka dni wcześniej nieoczekiwanie przegrały przed własną publicznością 2:3, co stawiało je w bardzo trudnym położeniu. Aby myśleć o awansie do półfinału, musiały wygrać, nie tracąc więcej niż jednego seta. Łodzianki bardzo dobrze weszły w to spotkanie i wyszły na prowadzenie 17:11. Niestety w tym momencie ich gra się zblokowała i do głosu zaczęły dochodzić gospodynie. Chorwatki doprowadziły do remisu i ostatecznie na przewagi wygrały pierwszego seta 29:27. Zawodniczki polskiego klubuŁodzianki nie mogły pozwolić sobie już na żadną wpadkę.

Porażka w pierwszym secie mobilizująco podziałała na Polki, które w dwóch kolejnych setach zdominowały Mladost Zagrzeb i wygrały kolejno 25:21 i 25:14. Wydawało się, że po takiej porażce w trzecim secie Chorwatki już się nie podniosą, jednak znów nas zaskoczyły. W czwartym secie to one były stroną dominującą od pierwszych piłek. Ostatecznie wygrały tę partię 25:20 i o wszystkim miał zadecydować tie-break. Przy zwycięstwie Polek do wyłonienia półfinalisty CEV Cup potrzebny byłby dodatkowy set. Tak też się stało, bo w tie-breaku wygrał ŁKS i mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Zadecydował dodatkowy set

W takich sytuacjach o awansie do kolejnej rundy decyduje złoty set. Niestety w grze Polek widać było dużo nerwowości, jakby ciężar tego pojedynku je przytłaczał. To sprawiło, że z błędów skrupulatnie korzystały siatkarki Mladostu, które stopniowo budowały przewagę. Ostatecznie to gospodynie sensacyjnie wygrały dodatkowego seta 15:11 i dość nieoczekiwanie awansowały do najlepszej czwórki kobiecego turnieju CEV Cup. Najjaśniejszą postacią w drużynie ŁKS-u była w tym meczu atakująca Veronica Jones-Perry, która zdobyła aż 34 punkty.

Mladost Zagrzeb – ŁKS Commercecon Łódź     2:3 (29:27, 21:25, 14:25, 25:20, 9:15)

Złoty set: 15:11 – awans Mladost.