Michał Superlak w drużynie marzeń I rundy zasadniczej siatkarskiej Bundesligi

Autor
Strona głównaSiatkówkaMichał Superlak w drużynie marzeń I rundy zasadniczej siatkarskiej Bundesligi

Michał Superlak przed sezonem przeniósł się z Projektu Warszawa do niemieckiego VfB Friedrichshafen. Polski atakujący od razu stał się pierwszoplanową postacią nowej drużyny zarówno w Bundeslidze, jak i w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jego dobra forma została doceniona przez ekspertów, ponieważ 29-letni siatkarz znalazł się w drużynie marzeń I rundy zasadniczej Bundesligi. 

Świetny początek Superlaka

Doświadczony siatkarz jeszcze w ubiegłym sezonie reprezentował barwy Projektu Warszawa. Następnie zdecydował się przenieść za naszą zachodnią granicę i zasilił szeregi VfB Friedrichshafen, czyli jednego z najlepszych niemieckich zespołów siatkarskich ostatnich lat. Michał Superlak ma znakomite wejście do nowej drużyny, ponieważ z marszu stał się jej pierwszoplanową postacią. Atakujący prowadzi zespół do kolejnych zwycięstw w Bundeslidze oraz bardzo dobrze spisuje się w siatkarskiej Lidze Mistrzów. Po I rundzie zasadniczej VfB Friedrichshafen zajmuje drugie miejsce w tabeli Bundesligi, gdzie ustępuje tylko Berlin Recycling Volleys. Za drużyną Polaka jest jeszcze SVG Lüneburg. 

Drużyna marzeń po I rundzie zasadniczej 

Rozgrywki niemieckiej Bundesligi podzielone są na trzy etapy. Siatkarze kolejno rywalizują w: I rundzie zasadniczej, II rundzie zasadniczej oraz w fazie play-off. Właśnie zakończono pierwszy etap i przyszedł czas na pierwsze podsumowania. Od razu doceniono Michała Superlaka, który został wybrany do drużyny marzeń I rundy zasadniczej Bundesligi. To jedyny przedstawiciel SVG Lüneburg w wybranej siódemce. 

Cała drużyna marzeń prezentuje się następująco:

  • libero: Satoshi Tsuiki (Japonia, Berlin Recycling Volleys);
  • rozgrywający: Joe Worsley (USA, SVG Lüneburg);
  • przyjmujący: Ruben Schott (Niemcy, Berlin Recycling Volleys);
  • przyjmujący: Jordan Ewert (USA, SVG Lüneburg);
  • atakujący: Michał Superlak (Polska, VfB Friedrichshafen);
  • środkowy: Jordan Schnitzer (Kanada, SVG Lüneburg);
  • środkowy: Jakob Günthör (Niemcy, Helios Grizzlys Giesen).

Zespół Polaka kolejną fazę zmagań rozpocznie już 5 lutego, gdy na wyjeździe spotka się z SVG Lüneburg. Drużyna VfB Friedrichshafen do końca powinna liczyć się w walce o mistrzostwo Niemiec. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...