Nikola Grbić nowym trenerem polskich siatkarzy

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceNikola Grbić nowym trenerem polskich siatkarzy

Zarząd Polskiego Związki Piłki Siatkowej ogłosił, że od 12 stycznia 2022 roku trenerem reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn został Serb Nikola Grbić. Mówiło się o tym od dawna, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie. 

Kim jest Nikola Grbić?

Nikola Grbić to 48-letni trener z bardzo bogatą karierą siatkarską. Przez lata zaliczany był do grona najlepszych rozgrywających świata, a w męskiej siatkówce jako zawodnik wygrał niemal wszystko. Łącznie w dorobku reprezentacyjnym ma dwa medale mistrzostw świata, sześć medali mistrzostw Europy, dwa medale olimpijskie i liczne medale zdobyte w Lidze Światowej i Pucharze Świata. W rozgrywkach klubowych sięgał po najważniejsze trofea europejskie z Ligą Mistrzów i mistrzostwem Włoch na czele. 

Jako trener z sukcesami pracował z reprezentacją Serbii, a także z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i włoskimi Sir Safety Perugia oraz Calzedibua Werona. Z ZAKSĄ sięgnął w zeszłym roku po Ligę Mistrzów. Doskonale zna polskich siatkarzy, a z wieloma z nich miał okazję współpracować. Wydaje się być odpowiednim człowiekiem na stanowisku trenera reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn. 

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i licznych sukcesów z reprezentacją Polski. Kontrakt z Nikolą Grbiciem ma obowiązywać do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lech rozbił Villarreal i zagra w pucharach na wiosnę!

Zrobili to! Piłkarze Lecha Poznań efektownie wygrali 3:0 z Villarreal CF i zapewnili sobie drugie miejsce w grupie C Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu...

Dlaczego Malwiny Smarzek nie ma w kadrze polskich siatkarek?

Bez dwóch zdań Malwina Smarzek-Godek to jedna z najlepszych polskich siatkarek ostatnich lat. Jeszcze kilka miesięcy temu trudno było wyobrazić sobie reprezentację Polski bez...