STS KOD PROMOCYJNY

Nikola Grbić nowym trenerem polskich siatkarzy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceNikola Grbić nowym trenerem polskich siatkarzy

Zarząd Polskiego Związki Piłki Siatkowej ogłosił, że od 12 stycznia 2022 roku trenerem reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn został Serb Nikola Grbić. Mówiło się o tym od dawna, ale teraz mamy oficjalne potwierdzenie. 

Kim jest Nikola Grbić?

Nikola Grbić to 48-letni trener z bardzo bogatą karierą siatkarską. Przez lata zaliczany był do grona najlepszych rozgrywających świata, a w męskiej siatkówce jako zawodnik wygrał niemal wszystko. Łącznie w dorobku reprezentacyjnym ma dwa medale mistrzostw świata, sześć medali mistrzostw Europy, dwa medale olimpijskie i liczne medale zdobyte w Lidze Światowej i Pucharze Świata. W rozgrywkach klubowych sięgał po najważniejsze trofea europejskie z Ligą Mistrzów i mistrzostwem Włoch na czele. 

Jako trener z sukcesami pracował z reprezentacją Serbii, a także z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i włoskimi Sir Safety Perugia oraz Calzedibua Werona. Z ZAKSĄ sięgnął w zeszłym roku po Ligę Mistrzów. Doskonale zna polskich siatkarzy, a z wieloma z nich miał okazję współpracować. Wydaje się być odpowiednim człowiekiem na stanowisku trenera reprezentacji Polski w siatkówce mężczyzn. 

Nowemu trenerowi życzymy powodzenia i licznych sukcesów z reprezentacją Polski. Kontrakt z Nikolą Grbiciem ma obowiązywać do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...