Nowy ranking reprezentacyjny FIVB. Które miejsce zajmują Polacy?

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceNowy ranking reprezentacyjny FIVB. Które miejsce zajmują Polacy?

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała najnowszy ranking reprezentacyjny. Sprawdzamy, na którym miejscu znajdują się biało-czerwoni.

Nie narzekali na brak pracy

To były ciężkie tygodnie dla męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Panowie rozpoczęli walkę w Lidze Narodów, a już w trakcie drugiego turnieju zagwarantowali sobie awans do turnieju finałowego, który rozgrywany był w Bolonii w przedostatnim tygodniu lipca. Nasi kadrowicze wrócili z Włoch z brązowymi medalami na szyjach, lecz to jeszcze nie koniec. Przed nimi najważniejsza, siatkarska impreza w tym roku, czyli mistrzostwa świata. Polacy są uważani za jednego z faworytów do końcowego zwycięstwa, czyli w ich przypadku obrony tytułu z 2018 roku.

Polacy w rankingu FIVB

Jeszcze przed końcem lipca Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała najnowszy ranking reprezentacyjny. Polska utrzymała się na prowadzeniu, które objęła w czerwcu, spychając z pierwszej lokaty Brazylię, która zajmowała tę pozycję przez ponad 16 lat. Przewaga biało-czerwonych nad drugimi Francuzami jest niewielka. Warto wspomnieć, że to właśnie „Trójkolorowi” wygrali tegoroczną edycję Ligi Narodów.

TOP aktualnego rankingu FIVB:

  1. Polska 385 pkt
  2. Francja 373 pkt
  3. Brazylia 360 pkt
  4. Rosja 352 pkt
  5. USA 340 pkt

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...