STS KOD PROMOCYJNY

Nowy ranking reprezentacyjny FIVB. Które miejsce zajmują Polacy?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceNowy ranking reprezentacyjny FIVB. Które miejsce zajmują Polacy?

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała najnowszy ranking reprezentacyjny. Sprawdzamy, na którym miejscu znajdują się biało-czerwoni.

Nie narzekali na brak pracy

To były ciężkie tygodnie dla męskiej reprezentacji Polski w siatkówce. Panowie rozpoczęli walkę w Lidze Narodów, a już w trakcie drugiego turnieju zagwarantowali sobie awans do turnieju finałowego, który rozgrywany był w Bolonii w przedostatnim tygodniu lipca. Nasi kadrowicze wrócili z Włoch z brązowymi medalami na szyjach, lecz to jeszcze nie koniec. Przed nimi najważniejsza, siatkarska impreza w tym roku, czyli mistrzostwa świata. Polacy są uważani za jednego z faworytów do końcowego zwycięstwa, czyli w ich przypadku obrony tytułu z 2018 roku.

Polacy w rankingu FIVB

Jeszcze przed końcem lipca Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej opublikowała najnowszy ranking reprezentacyjny. Polska utrzymała się na prowadzeniu, które objęła w czerwcu, spychając z pierwszej lokaty Brazylię, która zajmowała tę pozycję przez ponad 16 lat. Przewaga biało-czerwonych nad drugimi Francuzami jest niewielka. Warto wspomnieć, że to właśnie „Trójkolorowi” wygrali tegoroczną edycję Ligi Narodów.

TOP aktualnego rankingu FIVB:

  1. Polska 385 pkt
  2. Francja 373 pkt
  3. Brazylia 360 pkt
  4. Rosja 352 pkt
  5. USA 340 pkt
Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN ZA GOLA HISZPANII LUB ANGLI W FINALE!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Anglii w finałowym meczu Hiszpania Anglia to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy...

Wydarzenia sportowe w Polsce w 2024. Co odbędzie się nad Wisłą?

Co roku w Polsce organizowane są ważne wydarzenia sportowe o charakterze międzynarodowym. Tak samo będzie w 2024 roku. Już teraz warto zapisać sobie w...