Polacy umocnili się na prowadzeniu w rankingu FIVB

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolacy umocnili się na prowadzeniu w rankingu FIVB

Polscy siatkarze po wygranej w Mistrzostwach Europy umocnili się na prowadzeniu w rankingu FIVB. W najnowszym zestawieniu mają już 418.42 punktu i o blisko 40 punktów wyprzedzają drugich Amerykanów. Na trzecim miejscu plasują się Włosi, którzy do biało-czerwonych tracą ponad 52 punkty. Ranking FIVB nie tylko wskazuje na obecną siłę danej reprezentacji, ale może mieć również znaczenie w kontekście walki o przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu. 

Powiększona przewaga w rankingu FIVB

Dla reprezentantów Polski złoto wywalczone w mistrzostwach Europy to kolejny duży sukces w ostatnich tygodniach. Nie tak dawno wygrali Ligę Narodów i dokonali tego jako pierwszy gospodarz w historii. Teraz poszli za ciosem i zdobyli swój drugi w historii tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Dzięki temu powiększyli swój dorobek punktowy w najnowszym rankingu FIVB. Obecnie Polacy są zdecydowanymi liderami i mają na koncie 418.42 pkt. Dzięki temu o blisko 40 punktów wyprzedzają reprezentację Stanów Zjednoczonych. Trzecie miejsce zajmują finaliści mistrzostw Europy Włosi, którzy do biało-czerwonych tracą już ponad 52 punkty. 

Czołowa 10 rankingu FIVB

Poniżej przedstawiamy czołową 10. rankingu FIVB według najnowszego zestawienia opublikowanego po mistrzostwach Europy. 

  1. Polska 418.42 pkt
  2. USA 378.90
  3. Włochy 366.02
  4. Brazylia 337.28
  5. Japonia 334.34
  6. Argentyna 318.81
  7. Francja 306.80
  8. Słowenia 302.65
  9. Serbia 268.94
  10. Holandia 246.68

Spora premia finansowa dla mistrzów Europy

Polacy za wygraną w mistrzostwach Europy zgarnęli nie tylko cenne punkty rankingowe, ale również sowite wynagrodzenie. Premia dla złotych medalistów wyniosła 500 000 euro, czyli około 2,3 miliona złotych. Polacy nie mają jednak czasu na to, aby zbyt długo świętować. Wszystko dlatego, że już 30 września rozpoczyna się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, w którym wezmą udział. Liczymy na to, że w dalekich Chinach biało-czerwoni potwierdzą znakomitą dyspozycję i bez problemu awansują do turnieju olimpijskiego w Paryżu. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Szurkowski, Lang, Majka i inne polskie medale w kolarstwie szosowym na Letnich IO

Już na przełomie lipca i sierpnia 2024 r. czołowi kolarze i kolarki świata pojadą po medale olimpijskie na najpiękniejszych ulicach Paryża. Kolarstwo szosowe jest...

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...