STS KOD PROMOCYJNY

Polacy powiększyli przewagę w rankingu FIVB

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówcePolacy powiększyli przewagę w rankingu FIVB

Polscy siatkarze po wygranej w Mistrzostwach Europy umocnili się na prowadzeniu w rankingu FIVB. W najnowszym zestawieniu mają już 418.42 punktu i o blisko 40 punktów wyprzedzają drugich Amerykanów. Na trzecim miejscu plasują się Włosi, którzy do biało-czerwonych tracą ponad 52 punkty. Ranking FIVB nie tylko wskazuje na obecną siłę danej reprezentacji, ale może mieć również znaczenie w kontekście walki o przepustkę na igrzyska olimpijskie w Paryżu. 

Powiększona przewaga w rankingu FIVB

Dla reprezentantów Polski złoto wywalczone w mistrzostwach Europy to kolejny duży sukces w ostatnich tygodniach. Nie tak dawno wygrali Ligę Narodów i dokonali tego jako pierwszy gospodarz w historii. Teraz poszli za ciosem i zdobyli swój drugi w historii tytuł najlepszej drużyny Starego Kontynentu. Dzięki temu powiększyli swój dorobek punktowy w najnowszym rankingu FIVB. Obecnie Polacy są zdecydowanymi liderami i mają na koncie 418.42 pkt. Dzięki temu o blisko 40 punktów wyprzedzają reprezentację Stanów Zjednoczonych. Trzecie miejsce zajmują finaliści mistrzostw Europy Włosi, którzy do biało-czerwonych tracą już ponad 52 punkty. 

Czołowa 10 rankingu FIVB

Poniżej przedstawiamy czołową 10. rankingu FIVB według najnowszego zestawienia opublikowanego po mistrzostwach Europy. 

  1. Polska 418.42 pkt
  2. USA 378.90
  3. Włochy 366.02
  4. Brazylia 337.28
  5. Japonia 334.34
  6. Argentyna 318.81
  7. Francja 306.80
  8. Słowenia 302.65
  9. Serbia 268.94
  10. Holandia 246.68

Spora premia finansowa dla mistrzów Europy

Polacy za wygraną w mistrzostwach Europy zgarnęli nie tylko cenne punkty rankingowe, ale również sowite wynagrodzenie. Premia dla złotych medalistów wyniosła 500 000 euro, czyli około 2,3 miliona złotych. Polacy nie mają jednak czasu na to, aby zbyt długo świętować. Wszystko dlatego, że już 30 września rozpoczyna się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, w którym wezmą udział. Liczymy na to, że w dalekich Chinach biało-czerwoni potwierdzą znakomitą dyspozycję i bez problemu awansują do turnieju olimpijskiego w Paryżu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...