Świetne otwarcie Polaków w Memoriale Wagnera

Strona głównaSiatkówkaReprezentacje Polski w siatkówceŚwietne otwarcie Polaków w Memoriale Wagnera

Szybki i pewnym zwycięstwem Polaków zakończył się mecz otwarcia tegorocznego Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Krakowie. Biało-czerwoni w trzech setach pokonali niżej notowanych Egipcjan. Rywale ani przez moment nie stanowili dla nich większej przeszkody. To dobry prognostyk przed igrzyskami olimpijskimi w Paryżu, gdzie Polacy zagrają w grupie właśnie z Egipcjanami. Jutro nasza kadra zagra z Niemcami.

Spacerek biało-czerwonych

Oczywiście przed meczem otwarcia Memoriału Huberta Jerzego Wagnera faworyt był tylko jeden. Byli nim Polacy. W tym roku celują w kolejne zwycięstwo w prestiżowym turnieju, który rozgrywany jest ku czci wybitnego przed laty trenera polskich siatkarzy. Tym razem biało-czerwoni rozpoczęli od starcia z Egipcjanami. To mała zapowiedź tego, co zobaczymy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu, ponieważ tam zmierzymy się z nimi w fazie grupowej.

Mecz w Krakowie był bardzo jednostronny. Zgodnie z oczekiwaniami doskonale weszli w niego Polacy. Szybko zbudowali sobie kilka punktów przewagi. Następnie kontynuowali pewną grę i skończyli seta wynikiem 25:16. Bardziej wyrównany był drugi set. W nim dobrze zaczęli rywale i próbowali trzymać dystans do naszych siatkarzy. Tak było mniej więcej do połowy partii. Później przyspieszyli podopieczni Nikoli Grbicia. Szybko odskoczyli na kilka punktów i zamknęli partię 25:21. W trzecim secie biało-czerwoni poszli za ciosem. Ponownie byli zespołem wyraźnie lepszym. Skończyło się 25:18. Polacy szybko i sprawnie uporali się ze swoim pierwszym rywalem w tegorocznym Memoriale Wagnera. Najwięcej punktów zdobyli: Kamil Semeniuk (13), Bartosz Kurek (11) i Łukasz Kaczmarek (10).

Polska – Egipt 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

W sobotę starcie z Niemcami

Kolejny mecz Polaków w Memoriale Wagnera już w sobotę. Poprzeczka poszybuje zdecydowanie wyżej. Po drugiej stronie siatki staną Niemcy prowadzeni przez Michała Winiarskiego. Oni również zagrają na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Spotkanie rozpocznie się o 20:30. Dla biało-czerwonych turniej w Krakowie to ostatni element przygotowań do turnieju olimpijskiego, gdzie liczą na walkę o włączenie się o medal. W tym roku stanęli już na trzecim miejscu podium Ligi Narodów, udowadniając swoją wysoką formę