STS KOD PROMOCYJNY

Polska gospodarzem Mistrzostw Świata w siatkówce w 2027 r.!

Autor: Tadeusz Olewicz
Strona głównaSiatkówkaPolska gospodarzem Mistrzostw Świata w siatkówce w 2027 r.!

Polscy kibice siatkówki otrzymali kolejną świetną wiadomość. Nasz kraj będzie gospodarzem Mistrzostw Świata siatkarzy w 2027 r. Na specjalnej konferencji w Zakopanem poinformowali o tym: premier RP Mateusz Morawiecki, minister sportu Kamil Bortniczuk, prezes PZPS Sebastian Świderski i kapitan reprezentacji Polski Bartosz Kurek.

Decyzja efektem świetnego czasu dla polskiej siatkówki

W ostatnich tygodniach i miesiącach reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn odnoszą wielkie sukcesy. Panowie wygrali Ligę Narodów i zostali mistrzami Europy, z kolei panie ukończyły LN na 3. miejscu, a niedawno zapewniły sobie awans na przyszłoroczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Uczestnicy konferencji nie ukrywali, że wszystkie te sukcesy wpłynęły na decyzję o przyznaniu Polsce prawa do organizacji siatkarskich MŚ w 2027 r.

To nie pierwszy raz

Polska zdążyła już udowodnić, że potrafi organizować wielkie turnieje siatkarskie. Nasz kraj był gospodarzem MŚ w 2014 r. (które wygraliśmy), a także ostatnich w 2022 r., które przejęliśmy wraz ze Słowenią od Rosji. Za cztery lata ponownie najlepsze drużyny na świecie zawitają nad Wisłę!

Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
W czasie studiów prowadził audycję sportową we wrocławskim Uniradio, a także współpracował z portalami DevilPage.pl i Transfery.info. Po studiach przez 3 lata zajmował się copywritingiem na różne tematy szeroko związane z IT.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...