Szybkie zwycięstwo Polek z Tajkami w Lidze Narodów

Strona głównaSiatkówkaSiatkarska Liga NarodówSzybkie zwycięstwo Polek z Tajkami w Lidze Narodów

Zgodnie z oczekiwaniami pewnym zwycięstwem Polek zakończył się ich mecz z Tajkami w rozgrywkach Ligi Narodów. W Hongkongu biało-czerwone nie miały większych problemów i wygrały 3:0. To dla nich 10. zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach, dzięki czemu umocniły się na drugiej pozycji w tabeli. Są już pewne gry w finałach, które odbędą się w Tajlandii. Zanim tam zagrają, czeka je jeszcze pojedynek z Chinkami, którym zamkną rundę zasadniczą.

Tajki były bez szans. Kolejne pewne zwycięstwo biało-czerwonych

Polki doskonale spisują się w obecnych rozgrywkach Ligi Narodów. Pewnie wygrywają kolejne zwycięstwa. Do spotkania z Tajkami przystępowały bilansem 9-1. Jedynej porażki doznała z Brazylijkami. Na szczęście szybko się odbudowały, odnosząc pewne zwycięstwo z Dominikankami. Teraz poszły za ciosem. W sobotnie przedpołudnie zmierzyły się z Tajkami, czyli z gospodyniami tegorocznych finałów rozgrywek Ligi Narodów

Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando biało-czerwonych. Polki mocno weszły w ten mecz. W drugiej połowie pierwszej partii zdominowały swoje rywalki, Zanotowały fantastyczną serię i szybko wyszły na 20:11. Skończyło się 25:15. Zdecydowanie bardziej wyrównany był drugi set. W nim gra toczyła się punkt za punkt. w Decydujących momentach więcej spokoju i skuteczności zachowały nasze reprezentantki, dzięki czemu wygrały 25:23. W trzecim secie było łatwiej. Polki ponownie szybko zbudowały przewagę, a następnie ją utrzymywały. Skończyło się pewnym 25:17. W ten sposób biało-czerwone szybko wygrały 3:0 i umocniły się na drugiej pozycji w tabeli rozgrywek Ligi Narodów

Polska – Tajlandia 3:0 (25:15, 25:23, 25:17)

Ostatni mecz rundy zasadniczej przed Polkami

Przed Polkami ostatni mecz rundy zasadniczej. W nim zmierzą się z gospodyniami ostatniego turnieju Ligi Narodów, czyli Chinkami. Spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco. Chinki do końca walczą o awans do finałów rozgrywek i zależy im na trzech punktach. Polki z kolei udanie chcą zakończyć rundę zasadniczą, a następnie w dobrych humorach przygotować się do finałów, gdzie będą bronić brązowego medalu. Spotkanie Polska – Chiny rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14:30 czasu polskiego.