Gładkie zwycięstwo Polaków z Ukraińcami w meczu towarzyskim

Strona głównaSiatkówkaGładkie zwycięstwo Polaków z Ukraińcami w meczu towarzyskim

Zwycięstwem Polaków 4:0 zakończył się mecz towarzyski z Ukraińcami w katowickim Spodku. Nasi siatkarze najpierw pewnie wygrali 3:0 w regulaminowym formacie, a następnie bez większych problemów triumfowali w dodatkowym secie rozegranym na potrzeby szkoleniowe. Podopieczni Nikoli Grbicia zrehabilitowali się po wczorajszej wpadce i porażce 1:3 z Niemcami. Teraz przed nimi udział w pierwszym turnieju kwalifikacyjnym Ligi Narodów w Antalyi.

Polacy wyraźnie lepsi od gości z Ukrainy

Sezon reprezentacyjny w wykonaniu Polaków rozpoczął się od nieoczekiwanej porażki 1:3 z Niemcami. Dzień później biało-czerwoni stanęli już na wysokości zadania i gładko pokonali Ukraińców. Najpierw 3:0, a później jeszcze 25:15 w dodatkowym czwartym secie. Spotkanie w katowickim Spodku było sentymentalnym powrotem do Polski Raula Lozano, który obecnie prowadzi Ukrainę, a przed laty był selekcjonerem naszej drużyny. Co ciekawe, jego asystentem jest Piotr Graban, czyli na co dzień trener Projektu Warszawa.

Czwartkowy mecz w Katowicach od początku układał sie po myśli Polaków. To oni w kluczowych momentach byli skuteczniejsi. W premierowej odsłonie wygrali 25:21. Drugi set miał bardzo podobny przebieg. Do stanu 17:17 gra była wyrównana. Końcówka znów należała do biało-czerwonych i wygrali 25:21. Decydowało doświadczenie i umiejętne rozgrywanie najważniejszych punktów. Najbardziej wyrównany był trzeci set. W nim jako pierwsi piłkę na zwycięstwo mieli rywale. Polacy się obronili, a następnie na przewagi wygrali 26:24. Obaj trenerzy zdecydowali o rozegraniu dodatkowego seta. W nim oglądaliśmy już pełną dominację biało-czerwonych. Bawili się na boisku i błyskawicznie wygrali 25:15. Dzięki temu w dobrych humorach pojadą na Ligę Narodów

Polska – Ukraina 4:0 (25:21, 25:21, 26:24, 25:15)

Polacy lecą do Antalyi

Kadra prowadzona przez Nikolę Grbicia w najbliższych dniach uda się do tureckiej Antalyi. Tam zostanie rozegrany pierwszy turniej kwalifikacyjny Ligi Narodów. Polacy rozpoczynają 22 maja od starcia z Amerykanami. Ponadto w Turcji czekają ich jeszcze mecze z Kanadą, Holandią i Słowenią. Nasi reprezentanci przed rokiem wygrali rozgrywki Ligi Narodów