Projekt Warszawa efektownie wrócił do pucharów

Strona głównaSiatkówkaProjekt Warszawa efektownie wrócił do pucharów

Siatkarze Projektu Warszawa efektownie rozpoczęli zmagania w Pucharze Challenge. W pierwszym meczu 1/16 finału wygrali na wyjeździe 3:0 z Calcit Kamnik ze Słowenii. Spotkanie od początku do końca toczyło się pod dyktando warszawian, którzy zbliżyli się do awansu do 1/8 finału rozgrywek. Dla Projektu to powrót do Europy po rocznej przerwie. Za tydzień drużyna z Warszawy będzie broniła przewagi przed własną publicznością. Nie powinna mieć problemów z awansem.

Świetny Artur Szalpuk i bezproblemowe zwycięstwo Projektu

Od początku tego sezonu gracze Projektu Warszawa są w znakomitej formie. Do tej pory wygrali wszystkie siedem spotkań i potwierdzają swoje wysokie aspiracje. Udanie powrócili również do Europy po rocznej przerwie. Ostatni raz grali w pucharach w sezonie 2021/22. Niestety wówczas ich przygoda zakończyła się już na etapie fazy grupowej Ligi Mistrzów. Wyjazdowy mecz z Calcit Kamnik ze Słowenii od początku układał się po myśli Projektu. W pierwszym secie siatkarze z Warszawy zdominowali rywali i wygrali 25:14.

Zdecydowanie bardziej wyrównana była druga partia. Słoweńcy rozpoczęli zdecydowanie lepiej i długo utrzymywali kilkupunktową przewagę. W drugiej części seta inicjatywę przejęli podopieczni trenera Piotra Grabana, którzy najpierw doprowadzili do remisu, a następnie wygrali 25:23. Trzeci set ponownie był jednostronny. Projekt Warszawa prowadził od początku do samego końca i w pełni zasłużenie wygrał 25:17. Spotkanie w Słowenii skończyło się wynikiem 3:0. Świetnie zagrał reprezentant Polski Artur Szalpuk, który zdobył 16 punktów i miał 56% skuteczności.

Calcit Kamnik – Projekt Warszawa 0:3 (14:25, 23:25, 17:25)

Rewanż za tydzień w Warszawie

Spotkanie rewanżowe odbędzie się 29 listopada w Warszawie. Ponownie zdecydowanymi faworytami będą siatkarze Projektu, których zadaniem będzie potwierdzenie świetnej dyspozycji. Wydaje się, że nie powinni mieć większych problemów z ponownym pokonaniem Calcit Kamnik oraz z awansem do 1/8 finału Pucharu Challenge. To trzecie co do rangi rozgrywki pucharowe w Europie, a Projekt Warszawa jest w tym sezonie jednym z faworytów do ich wygrania.