Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów bliżej tytułu mistrzyń Polski

Strona głównaSiatkówkaSiatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów bliżej tytułu mistrzyń Polski

Siatkarki Developresu Bella Dolina Rzeszów wykonały ważny krok w kierunku mistrzostwa Polski. W pierwszym meczu finału pokonały na wyjeździe 3:1 ŁKS Commercecon Łódź. Dzięki temu wyszły na prowadzenie w rywalizacji toczącej się do trzech wygranych spotkań. W Łodzi podopieczne Stephane’a Antigi były wyraźnie lepsze i zasłużenie sięgnęły po przekonujące zwycięstwo. Drugie spotkanie serii finałowej odbędzie się 7 maja w Rzeszowie.

Rzeszowianki miały wszystko pod kontrolą

W wielkim finale Tauron Ligi spotkały się dwa najlepsze zespoły rundy zasadniczej. Na pozycji lidera skończył ją ŁKS Commercecon Łódź, a drugie miejsce w tabeli zajął Developres Bella Dolina Rzeszów. Mimo tego faworytkami finału są rzeszowianki, które posiadają więcej doświadczenia w meczach o stawkę oraz wydają się być mocniejsze kadrowo. Widzieliśmy to w pierwszym meczu w Łodzi. Siatkarki prowadzone przez Stephane’a Antigę od początku przejęły kontrolę nad meczem. W pierwszym secie wypracowały sobie dużą przewagę i z każdą kolejną akcją ją powiększały. Ostatecznie skończyło się na szybkim zwycięstwie 25:14.

Mała chwila zawahania u rzeszowianek miała miejsce w drugiej partii. Na początku to one prowadziły, jednak w drugiej części seta inicjatywę przejęły gospodynie. Tym razem to one zanotowały serię punktową i zakończyły partię 25:18. Najbardziej wyrównany był trzeci set. Od początku do końca kontrolowany był jednak przez siatkarki Developresu, które wygrały go 25:21. Czwarta partia to już totalna deklasacja i zwycięstwo rzeszowianek 25:16. Dzięki temu siatkarki prowadzone przez Antigę wykonały ważny krok w kierunku zdobycia upragnionego tytułu. Prowadzą 1:0 w rywalizacji do trzech zwycięstw

ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 1:3 (14:25, 25:18, 21:25, 16:25)

W niedzielę 7 maja drugi mecz

Drugi mecz serii finałowej odbędzie się w niedzielę 7 maja w Rzeszowie. Faworytkami będą rzeszowianki, które mogą wykonać kolejny krok w kierunku mistrzostwa Polski. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 14:45. W rywalizacji o brązowy medal na prowadzeniu są siatkarki Budowlanych Łódź, które rywalizują z BKS-em Stalą Bielsko-Biała