Volley Club Barkom Lwów w PlusLidze

Strona głównaSiatkówkaVolley Club Barkom Lwów w PlusLidze

Stało się to, o czym spekulowano już od kilku tygodniu. Rada Nadzorcza Polskiej Ligi Siatkówki jednogłośnie przegłosowała uchwałę, która zezwala na udział w rozgrywkach w przyszłym sezonie klubu Volley Club Barkom Lwów z Ukrainy. W gronie najlepszych zespołów w Polsce będziemy oglądali także BBTS Bielsko-Biała, czyli mistrza TAURON 1 Ligi w sezonie 2021/22.

Historyczna chwila

Bez wątpienia jest to historyczna chwila dla siatkówki w Polsce i na Ukrainie, jednak i sytuacja jest szczególna. W dobie toczącej się za nasza wschodnią granicą wojny i rosyjskiej napaści na Ukrainę, tamtejsze ligi sportowe zostały zawieszone. Sportowcy stracili szansę regularnej rywalizacji z innymi drużynami i pozostało im tylko skupienie się na treningach. Wielu z zawodników dołączyło do wojska, aby dumnie bronić swojego kraju przed zdradziecką napaścią. W tej sytuacji geopolitycznej szansą dla siatkarzy Volley Club Barkom Lwów była możliwość gry w polskiej PlusLidze. 

Od kilku tygodni mówiono o tym, że jest taka możliwość. Teraz w końcu się to urzeczywistniło, a swojej ekscytacji i wzruszenia nie krył Ołeh Baran, czyli prezes zespołu Volley Club Barkom Lwów. Do tego wszystkiego potrzebne było przegłosowanie specjalnej uchwały przez Radę Nadzorczą Polskiej Ligi Siatkówki. Stało się to w czwartek 30 czerwca. 

Kraków nowym domem dla siatkarzy ze Lwowa

Nowym domem dla siatkarzy ze Lwowa będzie Kraków. Swoje mecze domowe drużyna Volley Club Barkom Lwów będzie rozgrywała w hali na Suchych Stawach. Obiekt ten w ostatnich latach przeszedł gruntowną przebudowę i został dostosowany do aktualnych wymagań: kibiców, sportowców i telewizji. Przed laty kapitalne boje na Suchych Stawach toczyli reprezentanci Hutnika Kraków w różnych dyscyplinach sportowych. Władze ligi liczą na to, że frekwencja na meczach ukraińskiego zespołu będzie wysoka. Szacuje się, że w Krakowie i okolicach żyje nawet kilkaset tysięcy Ukraińców, którzy szukali schronienia przed wojną lub trafili do stolicy Małopolski jeszcze wcześniej w celach zarobkowych. Siatkarze z Ukrainy w pierwszej kolejce zagrają na wyjeździe z Treflem Gdańsk. Mecz zostanie rozegrany w pierwszy weekend października. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...