Jastrzębski Węgiel – Warta Zawiercie 2:3. Wielkie emocje w Superpucharze

Strona głównaSiatkówkaJastrzębski Węgiel – Warta Zawiercie 2:3. Wielkie emocje w Superpucharze

Za nami mecz na najwyższym światowym poziomie. W meczu o Superpuchar Polski w siatkówce lepsza okazała się Aluron CMC Warta Zawiercie. Zespół ten po emocjonującej walce i tie-breaku granym na przewagi pokonał 3:2 Jastrzębski Węgiel. Oba zespoły pokazały klasę i potwierdziły, że powinny liczyć się w tym sezonie w walce o najwyższe cele w PlusLidze. Warta Zawiercie sięgnęła po historyczny Superpuchar.

Pięciosetowa bitwa o Superpuchar

W środę 25 września w katowickim Spodku rozegrano mecz o Superpuchar Polski w siatkówce mężczyzn. O trofeum walczyli mistrz Polski Jastrzębski Węgiel oraz zdobywca krajowego pucharu Aluron CMC Warta Zawiercie. To finaliści ubiegłorocznego sezonu PlusLigi. To gwarantowało wielkie emocje. Nie zawiedliśmy się.

Mecz w Katowicach od początku trzymał w napięciu. Lepiej weszli w niego mistrzowie Polski. To oni dyktowali tempo gry w pierwszej odsłonie. Zbudowali sobie kilkupunktową przewagę. To wystarczyło do wygrania 25:21. W drugim secie role się odwróciły. Tym razem od początku do końca zdecydowanie lepsi byli Jurajscy Rycerze z Zawiercia. To oni kontrolowani przebieg gry i wygrali 25:21. W trzeciej partii poszli za ciosem. Znów byli wyraźnie lepsi i wygrali 25:21. Zbliżyli się do trofeum. Mistrzowie Polski nie dawali jednak za wygraną. W czwartym secie podopieczni Marcelo Mendeza pokazali klasę. Wyszli z nie lada opresji. Końcówka była koncertem w ich wykonaniu. Skończyło się 25:19 i o losach trofeum decydował tie-break

Piąty set długo układał się po myśli zawiercian. Prowadzili już 10:7 i 11:9. Wydawało się, że pewnie zmierzają po Superpuchar Polski. Walka była jednak wyrównana. Tie-break grany był na przewagi. Mieliśmy aż osiem piłek meczowych. Skuteczniejsi byli zawodnicy prowadzeniu przez Michała Winiarskiego, którzy sięgnęli po historyczny Superpuchar. W ekipie zwycięzców dobre zawody rozegrali m.in.: Karol Butryn, Aaron Russell czy też Bartosz Kwolek.

Jastrzębski Węgiel – Aluron CMC Warta Zawiercie 2:3 (25:21, 21:25, 21:25, 25:19, 21:23)

Podopieczni Michała Winiarskiego piszą historię

Siatkarze Aluron CMC Warty Zawiercie piszą historię. W ubiegłym sezonie po raz pierwszy wygrali Puchar Polski oraz awansowali do finału PlusLigi. Teraz poszli za ciosem i zdobyli premierowy Superpuchar. Do tego na koncie mają brązowy medal mistrzostw Polski w 2022 roku. W tym sezonie również celują w czołową trójkę i mają ku temu argumenty. Rozgrywki PlusLigi zapowiadają się bardzo ciekawie.