Wilfredo Leon nie zagra na Mistrzostwach Świata

Strona głównaSiatkówkaMŚ w siatkówceWilfredo Leon nie zagra na Mistrzostwach Świata

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o tym, że Wilfredo Leona zabraknie w polskiej kadrze siatkarzy na Mistrzostwa Świata 2022. Choć walczył z całych sił o udział w Mistrzostwach Świata, to ostatecznie w nich nie zagra. Ewentualny udział zawodnika Sir Safety Perugia w turnieju wiązałby się ze zbyt dużym ryzykiem odnowienia się poważnej kontuzji. Siatkarz wciąż pozostaje w procesie rehabilitacyjnym i nie ma szans na to, aby był w pełni formy na mundial. 

Decyzję o skreśleniu go z listy zawodników podjął trener Nikola Grbić po konsultacji ze sztabem szkoleniowym i zawodnikiem. 

Operacja kolana i wyścig z czasem 

Udział Wilfredo Leona stał pod znakiem zapytania od kilku miesięcy. Siatkarz borykał się z poważnym urazem kolana i na początku czerwca przeszedł operacje. Po krótkim czasie odpoczynku przyszła pora na rehabilitację. Siatkarz rodem z Kuby rozpoczął wyścig z czasem o to, aby znaleźć się w kadrze Polski na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w Polsce i w Słowenii. Wilfredo Leon znajdował się na liście zawodników powołanych na zgrupowanie reprezentacji w Spale i na mecze towarzyskie. Ostatecznie nie wszedł w pełen trening z kolegami z drużyny i 10 sierpnia władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej poinformowały o skreśleniu siatkarza z tej listy. Tym samym już teraz wiadomo, że zawodnik nie weźmie udziału w długo wyczekiwanym turnieju.

Rozsądna decyzja

Skreślenie Wilfredo Leona z listy zawodników powołanych na turniej to rozsądny wybór. Ewentualny udział siatkarza w turnieju Mistrzostw Świata mógłby skutkować pogłębieniem się poważnej kontuzji i osłabieniem drużyny na wiele kolejnych miesięcy. Ponadto zawodnik blokowałby możliwość gry w turnieju siatkarzowi, który byłby przygotowany do znoszenia pełnych obciążeń gry. Wilfredo Leon jest czwartym zawodnikiem, którego Nikola Grbić skreślił w ostatnich dniach. Wcześniej z marzeniami o grze na Mistrzostwach Świata pożegnali się: Bartosz Bednorz, Karol Butryn i Jakub Firlej. Mistrzostwa Świata rozpoczną się 26 sierpnia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...