STS KOD PROMOCYJNY

Znani sportowcy dopingują polskich siatkarzy na MŚ

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSiatkówkaZnani sportowcy dopingują polskich siatkarzy na MŚ

Mecz reprezentacji Polski ze Stanami Zjednoczonymi przyciągnął na trybuny tłumy kibiców. Wśród nich znaleźli się… utytułowani polscy sportowcy, którzy tym razem gorąco dopingowali biało-czerwonych.

Siatkówka w Polsce od wielu, wielu lat cieszy się wielką popularnością i widać to zwłaszcza podczas meczów kadry na dużych imprezach. Hale wypełnione są po brzegi, a bilety szybko się kończą. W tym roku Polska broni tytułu Mistrzów Świata z 2018 roku i jak zwykle oczekiwania są spore.

Mistrz olimpijski z szalikiem

Jak na razie polskiej drużynie idzie świetnie, zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie, a w meczu z USA nie dała zbyt wiele swobody przeciwnikom, wygrywając 3:1 w setach. Biało-czerwonym z pewnością pomógł żywiołowy doping ponad 11 tysięcy widzów. Katowicki Spodek, który widział już wiele sukcesów polskiej siatkówki, znów prawie „odleciał”. Na boisku widzowie mogli obserwować w akcji mistrzów, ale i na trybunach pojawili się mistrzowie innych dyscyplin. Kamery telewizyjne oraz niektórzy fani dostrzegli w tłumie m.in. Kamila Stocha. Utytułowany skoczek narciarski, to zapalony kibic sportowy, a zwłaszcza reprezentacji Polski. Prywatnie Stoch lubi też piłkę nożną, gdzie wspiera angielski Liverpool. Takiej okazji, jak mecz Polski na MŚ w siatkówce jednak nie mógł odpuścić.

Fajdek liczy na finał MŚ

Jeszcze mocniej emocje na siatkarskim parkiecie odczuwał Paweł Fajdek, który wraz z żoną zasiadł w pierwszym rzędzie. Wielokrotny mistrz świata i medalista Igrzysk Olimpijskich w rzucie młotem, z polskimi barwami na policzkach nie oszczędzał się w dopingowaniu siatkarzy.

Znani sportowcy dopingują polskich siatkarzy na MŚ
Tomasz Kudała/Press Focus

Na meczu tej rangi jestem pierwszy raz w życiu. W telewizji wygląda to świetnie, ale rzeczywistość przeszła jednak moje wyobrażenia. Tu jest jeszcze lepiej, bo można to rzeczywiście poczuć i naprawdę świetnie się bawić. Ja tak się bawię!

Paweł Fajdek dla „Interii”

Fajdek, jak sam przyznaje, w przeszłości często grał w siatkówkę i jest wszechstronnym sportowcem. 33-latek ma w planach pojawienie się na finale Mistrzostw Świata i ma nadzieję, że wtedy też zagra reprezentacja Polski. Na trybunach pojawili się też mniej znani sportowcy, jak choćby najlepszy polski golfista – Adrian Meronk. Okazuje się, że jego tata był siatkarzem. Obecny sezon jest najlepszym w jego karierze i Polak walczy o jak najwyższą pozycję w światowym rankingu, która otworzy mu drzwi do kolejnych występów w najbardziej prestiżowych turniejach golfowych.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...