STS KOD PROMOCYJNY

Robert Kubica pożegna się z Formułą 1?

Autor: Joanna Sobczykiewicz
Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica pożegna się z Formułą 1?

Przed Robertem Kubicą trudna decyzja. Polak może zrezygnować z obowiązków, jakie pełni w Formule 1 na rzecz startów w wyścigach długodystansowych.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że rok 2022 nie obfituje w wiele oficjalnych startów Roberta Kubicy w sportach motorowych. Ma to związek z wypełnianiem przez Polaka obowiązków kierowcy testowego w zespole Formuły 1. Wiele weekendów w innych seriach wyścigowych koliduje z wyścigami F1, dlatego krakowianin nie może brać w nich udziału. Kubica nie narzeka na brak zainteresowania i propozycji, ale nie chce podejmować nagłej decyzji, by zachować pozytywne relacje z Alfą Romeo, z którą związany jest od 2020 roku.

W rozmowie z Mikołajem Sokołem przyznał, że zastanawia się nad zmianami w sezonie 2023. Przypomnijmy, że polski kierowca osiągnął ostatnio ogromny sukces – stanął na podium prestiżowego wyścigu 24-godziny Le Mans.

Joanna Sobczykiewicz
Joanna Sobczykiewicz
Cześć! Sport jest obecny w moim życiu od wielu lat, a od 2021 roku mogę pochwalić się tytułem absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku Zarządzania w Turystyce i w Sporcie. Interesuję się piłką nożną — zwłaszcza polskimi ligami, tenisem oraz Formułą 1. Biegle mówię w języku hiszpańskim, a na swoim koncie mam wiele przeprowadzonych wywiadów m.in. z Igorem Angulo i Juanem Ramonem Rochą.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...