Robert Kubica pożegna się z Formułą 1?

Strona głównaSporty motoroweRobert Kubica pożegna się z Formułą 1?

Przed Robertem Kubicą trudna decyzja. Polak może zrezygnować z obowiązków, jakie pełni w Formule 1 na rzecz startów w wyścigach długodystansowych.

Jakiś czas temu pisaliśmy, że rok 2022 nie obfituje w wiele oficjalnych startów Roberta Kubicy w sportach motorowych. Ma to związek z wypełnianiem przez Polaka obowiązków kierowcy testowego w zespole Formuły 1. Wiele weekendów w innych seriach wyścigowych koliduje z wyścigami F1, dlatego krakowianin nie może brać w nich udziału. Kubica nie narzeka na brak zainteresowania i propozycji, ale nie chce podejmować nagłej decyzji, by zachować pozytywne relacje z Alfą Romeo, z którą związany jest od 2020 roku.

W rozmowie z Mikołajem Sokołem przyznał, że zastanawia się nad zmianami w sezonie 2023. Przypomnijmy, że polski kierowca osiągnął ostatnio ogromny sukces – stanął na podium prestiżowego wyścigu 24-godziny Le Mans.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...