Adam Balski zmienił wagę i powalczy o tytuł WBC Silver w kategorii bridger. Walka już 21 maja

Strona głównaSporty walkiBoksAdam Balski zmienił wagę i powalczy o tytuł WBC Silver w kategorii...

Najnowszy ranking federacji bokserskiej WBC przyniósł sporo zmian dla Adama Balskiego. Pięściarz z Polski zdecydował się na zmianę kategorii wagowej i płynnie przeszedł z wagi cruiser do bridger. Tu od razu znalazł się na wysokiej 15. pozycji, dzięki czemu nabył prawa pretendenta do walk o mistrzowski pas. Choć na największe walki musi jeszcze poczekać, to od razu po zmianie kategorii federacja WBC ogłosiła pojedynek Polaka z utalentowanym Chorwatem Alenem Babiciem, który odbędzie się 21 maja w Londynie. Stawką tej walki będzie tytuł WBC Silver. 

Polak przed życiową szansą

Zmiana kategorii wagowej może otworzyć przed Adamem Balskim (16-1, 9 KO) szanse na największe pojedynki w karierze. Pierwszy z dużych będzie miał miejsce już 21 maja na gali organizowanej w Londynie przez grupę Matchroom. Tam zawodnik pochodzący z Kalisza pojawi się w jednej z walk poprzedzających main event. Polak skrzyżuje rękawice z niepokonanym Chorwatem Alenem Babiciem (10-0, 10 KO), który obecnie znajduje się na 3. miejscu w rankingu WBC wagi bridger. Jeżeli pięściarz z Polski wygra ten pojedynek, to niemal pewne wydaje się to, że otrzyma szansę walki o mistrzowski pas, który dzierży Kolumbijczyk Oscar Rivas. Walką wieczoru w Londynie będzie pojedynek Craiga Richardsa (17-2-1, 10 KO) z Joshuą Buatsim (15-0, 13 KO). 

Trudne zadanie

Bez dwóch zdań przed Adamem Balskim bardzo trudne zadanie. Skrzyżuje rękawice z Chorwatem Alenem Babiciem, który uznawany jest za jednego z najbardziej utalentowanych pięściarzy w kategorii bridger. Najbliższy rywal Balskiego wygrał wszystkie 10 zawodowych walk i na pewno będzie chciał podtrzymać miano niepokonanego. Inne plany będzie miał Polak, który kilka miesięcy temu efektownie zakończył 2021 rok i pokonał Wadima Nowopaszyna. Wcześniej na punkty uległ doświadczonemu Mateuszowi Masternakowi, który wciąż pozostaje w czołówce wagi cruiser. Starcie z Babiciem będzie pierwszym pojedynkiem Adama Balskiego w nowej kategorii wagowej bridger. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...