Adam Soldaev wystąpi na gali KSW 73 w Warszawie

Strona głównaSporty walkiMMAAdam Soldaev wystąpi na gali KSW 73 w Warszawie

Jak mówi sama organizacja – nie mogło być inaczej. Adam Soldaev wejdzie do oktagonu podczas gali KSW 73, która 20 sierpnia odbędzie się w Warszawie, a więc mieście, w którym na co dzień trenuje młody prospekt.

Młody wiek, głośne nazwisko

Adam Soldaev (6-1) jest bardzo dobrze zapowiadającym się zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Do tej pory co prawda tylko raz walczył pod sztandarem organizacji KSW, jednak już zdołał przekonać kibiców o swoim spektakularnym stylu walki i wielkich umiejętnościach. W swoim debiucie w największej organizacji MMA w Europie zdołał efektownie znokautować swojego rywala już w pierwszej rundzie. Tym samym Soldaev zgarnął nagrodę za najlepsze skończenie podczas gali KSW 67. Polak wygrał ponadto aż sześć ostatnich pojedynków z rzędu, tylko raz dopuszczając do werdyktu sędziowskiego. Zawodnik trenujący na co dzień w warszawskim WCA Fight Team pomimo młodego wieku i niedużego stażu w zawodowym oktagonie, bardzo szybko stał się ulubieńcem kibiców.

Bardzo mocna dywizja piórkowa

Soldaev na co dzień walczy w kategorii piórkowej, w której występuję wielu naprawdę solidnych fighterów. Oprócz niego, w tej dywizji występują między innymi Salahdine Parnasse (obecny mistrz), Daniel Rutkowski, Lom Ali-Eskiev, Dawid Śmiełowski, Damian Stasiak, Robert Ruchała czy Patryk Kaczmarczyk. Jest to więc jedna z najmocniej obsadzonych kategorii wagowych federacji.

Kto jeszcze wejdzie do oktagonu podczas gali KSW 73?

Na ten moment wiadomo, że do oktagonu – oprócz Soldaeva i jego rywala – wejdą:

Karta walk sierpniowej gali KSW zapowiada się zatem naprawdę bardzo imponująco.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy sety i koniec. Hubert Hurkacz przegrał z Isnerem i pożegnał się z Cincinnati

Rozstawiony z numerem 8. Hubert Hurkacz przegrał w trzech setach w drugiej rundzie z Amerykaninem Johnem Isnerem. Tym samym pożegnał się z turniejem Western...

Michał Bryl i Bartosz Łosiak w 1/8 ME. Pozostali biało-czerwoni powalczą w barażach

Za nami faza grupowa Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej, które rozgrywane są w Monachium. Duet Michał Bryl i Bartosz Łosiak wygrał oba spotkania grupowe...