Adam Soldaev wystąpi na gali KSW 73 w Warszawie

Strona głównaSporty walkiMMAAdam Soldaev wystąpi na gali KSW 73 w Warszawie

Jak mówi sama organizacja – nie mogło być inaczej. Adam Soldaev wejdzie do oktagonu podczas gali KSW 73, która 20 sierpnia odbędzie się w Warszawie, a więc mieście, w którym na co dzień trenuje młody prospekt.

Młody wiek, głośne nazwisko

Adam Soldaev (6-1) jest bardzo dobrze zapowiadającym się zawodnikiem mieszanych sztuk walki. Do tej pory co prawda tylko raz walczył pod sztandarem organizacji KSW, jednak już zdołał przekonać kibiców o swoim spektakularnym stylu walki i wielkich umiejętnościach. W swoim debiucie w największej organizacji MMA w Europie zdołał efektownie znokautować swojego rywala już w pierwszej rundzie. Tym samym Soldaev zgarnął nagrodę za najlepsze skończenie podczas gali KSW 67. Polak wygrał ponadto aż sześć ostatnich pojedynków z rzędu, tylko raz dopuszczając do werdyktu sędziowskiego. Zawodnik trenujący na co dzień w warszawskim WCA Fight Team pomimo młodego wieku i niedużego stażu w zawodowym oktagonie, bardzo szybko stał się ulubieńcem kibiców.

Bardzo mocna dywizja piórkowa

Soldaev na co dzień walczy w kategorii piórkowej, w której występuję wielu naprawdę solidnych fighterów. Oprócz niego, w tej dywizji występują między innymi Salahdine Parnasse (obecny mistrz), Daniel Rutkowski, Lom Ali-Eskiev, Dawid Śmiełowski, Damian Stasiak, Robert Ruchała czy Patryk Kaczmarczyk. Jest to więc jedna z najmocniej obsadzonych kategorii wagowych federacji.

Kto jeszcze wejdzie do oktagonu podczas gali KSW 73?

Na ten moment wiadomo, że do oktagonu – oprócz Soldaeva i jego rywala – wejdą:

Karta walk sierpniowej gali KSW zapowiada się zatem naprawdę bardzo imponująco.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...