Daniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev na KSW 73! Szykuje się bardzo mocna karta walk

Strona głównaSporty walkiMMADaniel Rutkowski vs Lom-Ali Eskiev na KSW 73! Szykuje się bardzo mocna...

Wygląda na to, że gala KSW 73, która będzie mieć miejsce 20 sierpnia na warszawskim Torwarze, będzie cechować się bardzo mocną kartą walk. Drugim oficjalnym pojedynkiem, który zobaczą kibice zgromadzeni w stolicy będzie zestawienie Daniela Rutkowskiego z Lomem-Alim Eskievem.

#1 vs #2

Konfrontacja Daniela Rutkowskiego (13-3) z Lomem-Alim Eskievem (19-5) będzie oznaczać walkę numeru jeden z numerem dwa kategorii piórkowej KSW. Znając umiejętności zarówno jednego, jak i drugiego zawodnika, o widowiskowość pojedynku możemy być spokojni. Dla „Rutka” będzie to powrót do oktagonu po przegranej walce mistrzowskiej z Salahdinem Parnassem, podczas gdy dla Niemca sierpniowy bój będzie szansą na odnotowanie trzeciego zwycięstwa z rzędu pod sztandarem KSW.

Można spekulować, że przed nami tak zwany eliminator do mistrzowskiego tytułu. Eskiev niemalże na pewno, jeśli wygra z Polakiem, stanie przed szansą zdobycia pasa czempiona. Sytuacja Rutkowskiego w przypadku triumfu w nadchodzącej potyczce nie jest natomiast tak oczywista – przegrał on bowiem niedawno z obecnym mistrzem. Istnieje jednak szansa, że poprzez ewentualną wygraną z Niemcem były mistrz dwóch organizacji – FEN oraz Babilon MMA – otrzyma możliwość ponownego bycia pretendentem.

Szykuje się bardzo mocna karta walk w Warszawie

Obecnie ogłoszono zaledwie dwie walki, które odbędą się na gali KSW 73. Oprócz batalii Daniela Rutkowskiego z Lomem-Alim Eskievem, 20 sierpnia do oktagonu wejdą dwie wielkie postacie polskiej sceny kick-bokserskiej – Arkadiusz Wrzosek i Tomasz Sarara. Łącznie w Warszawie ma zaś dojść do dziewięciu starć. Pozostaje zatem czekać na następne ogłoszenia dotyczące sierpniowego wydarzenia, jednak już teraz możemy być pewni, że karta walk będzie naprawdę elektryzująca.

Czeka nas jeszcze KSW 72

Zanim jednak uwaga sympatyków mieszanych sztuk walki z Polski będzie skupiona głównie na sierpniowej gali, czeka nas KSW 72, które będzie mieć miejsce 23 lipca w Kielcach. Na ten moment ogłoszonych zostało pięć z dziewięciu zestawień, które zobaczymy podczas lipcowego wydarzenia:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...