Szymajda vs Liasse. Piąte starcie na KSW 72 ogłoszone

Strona głównaSporty walkiMMASzymajda vs Liasse. Piąte starcie na KSW 72 ogłoszone

Znamy już nazwiska dziesięciu zawodników, którzy 23 lipca w Kielcach wejdą do oktagonu podczas gali KSW 72. W piątym ogłoszonym pojedynku naprzeciw siebie w okrągłej klatce staną Hubert Szymajda i Yann Liasse.

Walka w kategorii lekkiej

Na samym początku należy zaznaczyć, że Hubert Szymajda (9-5) i Yann Liasse (6-1) zmierzą się ze sobą w limicie wagowym nominalnym dla kategorii lekkiej. Jest to o tyle interesujące, gdyż dotychczas Szymajda znany był z występów w kategorii półśredniej. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik w tym roku już walczyli pod egidą KSW. Polak swoje starcie przegrał, zaś Luksemburczyk zdołał odnieść zwycięstwo. W nadchodzącej polsko-luksemburskiej konfrontacji większe szanse na triumf daje się właśnie Yannowi Liasse, który wygrał cztery z pięciu swoich ostatnich bojów w MMA. Hubert Szymajda z kolei na pięć ostatnich występów tylko dwukrotnie wychodził z oktagonu z tarczą, a nie na tarczy.

Kto jest faworytem?

Dość wyraźnym faworytem według zakładów bukmacherskich STS jest Yann Liasse. Triumf zawodnika z Luksemburgu oznaczony jest stawką 1,45, podczas gdy wygraną Szymajdy można obstawiać po kursie 2,75.

Kto jeszcze wejdzie do oktagonu na gali KSW 72?

Na chwilę obecną do publicznej informacji podano zestawienia pięciu batalii, podczas gdy w Kielcach łącznie dojdzie do dziewięciu walk. Oprócz wyżej opisanej rywalizacji, 23 lipca zobaczymy także poniższe zestawienia:

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Napastnicy – analiza reprezentacji Polski. Kto w parze z Lewandowskim?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i zdecydowanie najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. Pozycja kapitana kadry i najlepszego strzelca reprezentacji w...

Znamy skład Polaków na zawody Pucharu Świata w Ruce

Thomas Thurnbichler ogłosił skład reprezentacji Polski skoczków narciarskich na zawody Pucharu Świata w fińskiej Ruce. Odbędą się one w dniach 25-27 listopada. W tym...