Strona głównaSporty walkiZapasyAnhelina Lysak i Wiktoria Chołuj z brązowymi medalami mistrzostw Europy w zapasach

Mamy dwa kolejne medale mistrzostw Europy w zapasach. Na najniższym stopniu podium stanęły Anhelina Lysak i Wiktoria Chołuj. Pierwsza rywalizowała w kategorii do 57 kilogramów. Wiktoria Chołuj świetnie poradziła sobie w kategorii do 72 kilogramów. Tym samym reprezentacja Polski ma już na koncie cztery krążki wywalczone w rumuńskim Bukareszcie. Wcześniej na podium stawały Roksana Zasina i Patrycja Gil.

Droga do medalu Anheliny Lysak

Reprezentująca Polskę Anhelina Lysak z zespołu MKS Cement-Gryf Chełm od lat należy do ścisłej europejskiej czołówki w kategorii do 57 kilogramów. Udowodniła to na mistrzostwach Europy, które odbywają się w Bukareszcie w Rumunii. Polka rozpoczęła rywalizację od ćwierćfinału, gdzie bez większych problemów pokonała 4:0 Rosjankę Irinę Ologonową. Zdecydowanie trudniejsze zadanie. Tam rywalizowała z wicemistrzynią olimpijską Iryną Kuraczkiną z Białorusi. Anhelina Lysak dzielnie walczyła, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość rywalki i przegrała 4:8.

W małym finale Polka mierzyła się z Mihaelą Samoil z Mołdawii. Starcie było bardzo wyrównane. O medalu zadecydowały dwa punkty. Anhelina Lysak wygrała 2:0 i wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy.

Świetna postawa Wiktorii Chołuj

Wielkie powody do zadowolenia ma również Wiktoria Chołuj, która zajęła trzecie miejsce w kategorii do 72 kilogramów. Zawodniczka AKS Białogard rozpoczęła rywalizację od kwalifikacji. Tam stoczyła zacięty bój z Rosjanką Olgą Bezuglovą. Wygrała 9:8. W ćwierćfinale Polka poszła za ciosem i pokonała 6:4 Francuzkę Kendrę Dacher. Dzięki temu awansowała do strefy medalowej. W półfinale po kolejnym zaciętym pojedynku musiała uznać wyższość Turczynki Nesrin Bas, z którą przegrała 1:2

W pojedynku o brąz na Polkę czekała Białorusinka Viktoryia Radzkova. Walka toczyła się pod dyktando naszej zapaśniczki. Wygrała 6:2 i cieszy się z brązowego medalu mistrzostw Europy

Już cztery medale reprezentacji Polski

Zmagania w Bukareszcie potrwają do 18 lutego. Reprezentacja Polski ma już na koncie cztery brązowe medale. Wszystkie wywalczyły panie. W czwartek 15 lutego na najniższym stopniu podium w swoich kategoriach wagowych stanęły Roksana Zasina i Patrycja Gil. W piątek w ich ślady poszły Anhelina Lysak i Wiktoria Chołuj.