STS KOD PROMOCYJNY

Roksana Zasina i Patrycja Gil z brązowymi medalami mistrzostw Europy w zapasach

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiZapasyRoksana Zasina i Patrycja Gil z brązowymi medalami mistrzostw Europy w zapasach

Roksana Zasina i Patrycja Gil wywalczyły brązowe medale mistrzostw Europy w zapasach, które odbywają się w rumuńskim Bukareszcie. Czwartego dnia rywalizacji Zasina stanęła na podium w kategorii do 55 kilogramów, a Gil w kategorii do 59 kilogramów. Wcześniej zaprezentowały świetną dyspozycję. Obie przegrały w półfinałach, jednak wykorzystały swoje szanse medalowe w małych finałach. Turniej potrwa do 18 lutego. 

Droga Roksany Zasiny do brązowego medalu

Doświadczona 35-letnia Roksana Zasina rywalizowała w kategorii do 55 kilogramów. Zmagania rozpoczęła od ćwierćfinału i walki z utytułowaną Rosjanką Alexandrą Skirenko. Polka pokazała klasę i po dobrej walce wygrała z nią 5:3. Dzięki temu awansowała do półfinału. Tam czekała na nią Mariana Dragutan z Mołdawii. Pojedynek był bardzo emocjonujący. Losy zwycięstwa ważyły się do końca, jednak ostatecznie to rywalka była skuteczniejsza i wygrała 6:5. 


Czytaj więcej o zapasach:


Polce pozostała walka o brązowy medal. W małym finale zdominowała Węgierkę Rozę Szenttamasi. Walka była jednostronna i zakończyła się wynikiem 7:3 na korzyść doświadczonej Roksany Zasiny. W ten sposób wywalczyła brązowy medal mistrzostw Europy w kategorii do 55 kilogramów. Po złoto sięgnęła Beatrice Ana z Rumunii. 

Droga Patrycji Gil do brązowego medalu

Drugą polską medalistką została Patrycja Gil. Startowała w kategorii do 59 kilogramów. Zmagania rozpoczęła od rundy kwalifikacyjnej. Tam trafiła na Fatme Tahir Shaban z Bułgarii i wygrała aż 17:6. W ćwierćfinale stoczyła bardziej zacięty pojedynek. Wygrała 4:2 z Rosjanką Jekateriną Poleshchuk i była w półfinale. Niestety tam nie dała rady Alyonie Kolesnik z Azerbejdżanu. Skończyło się 3:7 i Polce pozostała walka o brązowy medal. 

W małym finale nasza zawodniczka rywalizowała z Rumunką Kateryną Zhydachewską. Patrycja Gil mądrze poprowadziła ten pojedynek i wygrała 7:2. Dzięki temu sięgnęła po cenny sukces i z Rumunii wróci z brązowym medalem mistrzostw Europy. Turniej w Bukareszcie zakończy się 18 lutego i liczymy na to, że biało-czerwoni włączą się do walki o kolejne medale. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...