STS KOD PROMOCYJNY

Artur Szpilka rozpoczyna przygotowania do walki. Wciąż nie wiadomo jednak czy będzie to boks, czy MMA

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksArtur Szpilka rozpoczyna przygotowania do walki. Wciąż nie wiadomo jednak czy będzie...

Artur Szpilka za pośrednictwem Instagrama poinformował kibiców, że tymczasowo zawiesza swoją aktywność jako trener boksu i tym samym rozpoczyna przygotowania do walki. Bokser nie sprecyzował jednakże czy stoczy bój w ringu bokserskim, czy w oktagonie MMA. Od dawna bowiem w kuluarach świata sportów walki łączony jest z największą polską, a zarazem europejską, organizacją mieszanych sztuk walki – KSW.

Jeśli Szpilka wystąpiłby w niedalekiej przyszłości między bokserskimi linami, byłoby to dla niego pierwsze oficjalne starcie pięściarskie od maja ubiegłego roku. Wówczas, mimo bycia faworytem, bokser pochodzący z Krakowa uległ Łukaszowi Różańskiemu już w pierwszej rundzie wskutek nokautu. Stawką pojedynku był pas mistrzowski WBC International w kategorii bridger.

Szpilka w MMA?

Już od dłuższego czasu sugerowano, że „Szpila” nieuchronnie zbliża się do debiutu w oktagonie mieszanych sztuk walki. Po niezbyt udanych ostatnich latach kariery pięściarskiej przyszedł być może czas na zmianę dyscypliny sportowej. Martin Lewandowski niedawno potwierdził, że bokser w przyszłości zadebiutuje w KSW.

Mogę powiedzieć, że Artur Szpilka jest już naszym zawodnikiem. Chciałbym, żeby zadebiutował u nas jeszcze w tym roku, ale musimy brać pod uwagę inne oferty, jakie do niego wpływają. Liczę, że jego premierowa walka w naszej klatce może dojść do skutku na początku drugiego półrocza.

Martin Lewandowski

Wobec tego można powiedzieć, że długookresowe spekulacje stały się faktem. Niejasną kwestią pozostają jednak obowiązki kontraktowe zawodnika. Nie wiadomo bowiem czy Szpilka będzie związany z KSW na wyłączność, czy w międzyczasie będzie miał prawo występować w innych organizacjach.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak poradziła sobie liga bez Lewandowskiego?

Jeszcze do niedawna w Niemczech panowała jedna z najliczniejszych, polskich kolonii. Biało-czerwoni chętnie wybierają Niemcy jako kierunek swojej kariery, a nasi zachodni sąsiedzi z...