STS KOD PROMOCYJNY

Gala Suzuki Boxing Night 18 lutego w Słupsku. Kto wejdzie między liny?

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaSporty walkiBoksGala Suzuki Boxing Night 18 lutego w Słupsku. Kto wejdzie między liny?

Już w najbliższy piątek, 18 lutego, w hali Gryfia w Słupsku odbędzie się gala Suzuki Boxing Night. Podczas wydarzenia stoczonych zostanie łącznie 11 walk – 9 w ramach towarzyskiego spotkania boksu olimpijskiego Polska – Armenia, a także 2 zawodowe. Rywalizacja poświęcona będzie pamięci zmarłego w 2019 roku Jana Dydaka – polskiego boksera, który w 1988 roku zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Seulu.

Sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Seniorów w Erywaniu

Zawody Suzuki Boxing Night mają charakter towarzyski, jednak stanowić będą sprawdzian przed Mistrzostwami Europy Seniorów zaplanowanych na maj. W biało-czerwonych barwach podczas gali w Słupsku wystąpią między innymi medaliści mistrzostw Polski. Mowa chociażby o takich zawodnikach jak Beniamin Zarzeczny, Jakub Krzpiet czy Damian Durkacz.

W ramach boksu zawodowego odbędą się dwie walki – obie z udziałem Polaków. W pierwszym starciu Mateusz Polski zmierzy się z Ukraińcem Serhiim Shvetsem. Dla Polskiego będzie to dopiero drugie starcie zawodowe, podczas gdy dla jego rywala – szóste.

Ponadto rękawice skrzyżują Daniel Adamiec i reprezentant Uzbekistanu Farxod Bohodirov. Zarówno jedno, jak i drugie starcie będzie trwało 6 rund.

Pary bokserskie Polska – Armenia:

  • Jakub Słomiński – Seyran Yeghikyan (51 kg)
  • Mikołaj Mańka – Zhorzhik Marutyan (60 kg)
  • Daniel Piotrowski – Tigran Melkonyan (71 kg)
  • Jakub Krzpiet – Zhirayr Sargsyan (57 kg)
  • Beniamin Zarzeczny – Ararat Glyubangyan (63,5 kg)
  • Damian Durkacz – Armen Mashakaryan (67 kg)
  • Mateusz Urban – Arsen Poghosyan (71 kg)
  • Bartosz Gołębiewski – Vahe Habetyan (75 kg)
  • Sebastian Kusz – Melkon Melkonyan (86 kg)
Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...