Cieślak vs. Okolie. Polak przed szansą na mistrzostwo świata WBO

Strona głównaSporty walkiBoksCieślak vs. Okolie. Polak przed szansą na mistrzostwo świata WBO

Michał Cieślak już 27 lutego skrzyżuje rękawice na gali w Londynie z niepokonanym jak dotąd w zawodowym ringu Lawrencem Okolie’m. Stawką pojedynku będzie pas mistrzowski WBO kategorii junior ciężkiej. Urodzony w Radomiu polski pięściarz stanie przed jednym z największych wyzwań w swojej karierze.

Życiowa szansa przed Polakiem

Polak po raz drugi w życiu zmierzy się z szansą zdobycia bokserskiego tytułu — tym razem organizacji WBO. W styczniu 2020 roku mierzył się o pas WBC z zawodnikiem z Demokratycznej Republiki Konga, Ilungą Makabu. Wówczas po kontrowersyjnym starciu nasz rodak przegrał po decyzji sędziowskiej, co było dla niego pierwszą porażką w rekordzie. Od tego stoczył dwie walki — obie wygrywając przed czasem — czym zasłużył sobie na kolejną mistrzowską próbę. Choć Cieślak wyraźnie nie jest uznawany za faworyta, sam zapewnia, że ciężko trenuje w okresie przygotowawczym i wierzy, że przyniesie to oczekiwane rezultaty między linami. Będzie to dla niego 24 pojedynek w profesjonalnej karierze.

Arcytrudny rywal

Rywalem radomianina będzie pochodzący z Wysp Brytyjskich Lawrence Okolie, który przez wielu ekspertów uważany jest za jednego z najlepszych bokserów w swojej kategorii wagowej na świecie. Trzeba przyznać, że statystyki 29-latka wydają się potwierdzać tę tezę. Obecnie ma on na swoim koncie 17 stoczonych zawodowych walk, z czego aż 14 z nich kończył przed czasem, nie odnotowując przy tym ani jednej klęski. Brytyjczyk jest posiadaczem najcenniejszego pasa WBO od marca 2021 roku, kiedy to w walce o wakujący tytuł mistrza świata pokonał przez nokaut innego reprezentanta Polski. Mowa o Krzysztofie Głowackim, który prywatnie jest dobrym kolegą obecnego pretendenta. We wrześniu 2021 roku, w pierwszej obronie czempionatu rozprawił się już w 3 rundzie z Czarnogórcem, Dilanem Prašovićem, brutalnie stopując go ciosem na wątrobę. Wszystko wskazuje na to, że Cieślaka czeka naprawdę ciężka przeprawa.

Co ciekawe, w czasie swojej profesjonalnej kariery bokserskiej Londyńczyk pokonał już trzech Polaków. Do tej pory rozprawił się z Łukaszem Rusiewiczem (w 2017), Nikodemem Jeżewskim (w 2020) i wspomnianym już Krzysztofem Głowackim (w 2021). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...