Czternastu Polaków w najnowszym rankingu WBC. Najwyżej Łukasz Różański w wadze bridger

Strona głównaSporty walkiBoksCzternastu Polaków w najnowszym rankingu WBC. Najwyżej Łukasz Różański w wadze bridger

W środę 16 marca federacja boksu zawodowego World Boxing Council przedstawiła najnowszy ranking czołowych pięściarzy świata tej organizacji. Na listach znalazło się 14. reprezentantów Polski. Najwyższej z nich znajduje się Łukasz Różański, który zajmuje 2. miejsce w wadze bridger. Wysoko znajdują się również Mateusz Masternak (4. miejsce w wadze cruiser) oraz Maciej Sulęcki (6. miejsce w wadze średniej). Ten ostatni za trzy miesiące stanie przed drugą szansą na zdobycie mistrzostwa świata WBC, gdy stoczy walkę z Amerykaninem Jermallem Charlo. 

Łukasz Różański na 2 miejscu w kategorii bridger

Drugie miejsce w najnowszym rankingu wagi bridger zajmuje Łukasz Różański, który ustępuje tylko Jewgienijowi Romanowowi z Rosji. Polak utrzymał wysoką pozycję i jest coraz bliżej ewentualnej walki o pas mistrza świata. Choć w rankingu przegrywa jeszcze z reprezentantem Rosji, to jednak ten nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu najbliższych walk. W związku z inwazją wojsk rosyjskich na Ukrainę, tamtejsi sportowcy zostali wykluczeni z rywalizacji. Na 8. miejscu w tej samej kategorii wagowej znajduje się Artur Szpilka, który zanotował awans o jedną pozycję. Mistrzem świata w tej kategorii jest Oscar Rivas z Kolumbii. 

Mateusz Masternak spadł o jedno miejsce w wadze cruiser

Wysoko w wadze crusier znajduje się Mateusz Masternak. Tym razem Polak spadł o jedno miejsce w rankingu i zajmuje w nim 4. miejsce. Na 11. miejscu sklasyfikowany jest Krzysztof Włodarczyk, który awansował o jedno miejsce. Powrót do rankingu zanotował także Michał Cieślak, który jest na 13. pozycji. Spadek o dwa miejsca zanotowali Krzysztof Głowacki i Adam Balski. Zajmują kolejno 21. i 32. miejsce. Liderem w wadze cruiser pozostaje Aleksiej Papin z Rosji. Mistrzem świata jest Ilunga Makambu z Republiki Konga. 

Maciej Sulęcki powalczy o pas. Polak jest na 6 miejscu w wadze średniej

Wysokie miejsce w wadze średniej zajmuje także Maciej Sulęcki. Polak jest na 6. miejscu i już za trzy miesiące stoczy walkę o pas mistrzowski z Amerykaninem Jermallem Charlo. W rankingu na 15. miejscu jest jeszcze Fiodor Czerkaszyn, który spadł o jedno miejsce. Liderem jest Meksykanin Jaime Munguia. 

Miejsca pozostałych Polaków

Dalsze miejsca zajmują polscy pięściarze w wadze półciężkiej i super średniej. W tej pierwszej liderem jest Brytyjczyk Callum Smith. Na 19. miejscu sklasyfikowano Pawła Stępnia, a na 26. miejscu Pawła Augustyniaka. Mistrzem świata jest Rosjanin Artur Beterbijew. 

W kategorii super średniej liderem pozostaje Amerykanin David Benavidez. Mistrzem świata pozostaje Meksykanin Saul Alvarez. Na 29. miejscu sklasyfikowano Mateusza Tryca, na 34. Roberta Parzęczewskiego, a na 39. Łukasza Staniocha. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dwóch Polaków w czołówce prologu w Lillehammer. Norweg Johann Andre Forfang pierwszym liderem Raw Air

Rozpoczęła się rywalizacja w prestiżowym cyklu skoków narciarskich Raw Air w Norwegii. Pierwsze kwalifikacje do konkursu w Lillehammer rozegrano w formie prologu. Niestety nie...

Napastnicy – analiza reprezentacji Polski. Kto w parze z Lewandowskim?

Robert Lewandowski to jeden z najlepszych piłkarzy na świecie i zdecydowanie najlepszy napastnik w reprezentacji Polski. Pozycja kapitana kadry i najlepszego strzelca reprezentacji w...