Czy Andrzej Wawrzyk po kilku latach wróci na ring? Polak rozpoczął treningi w Hiszpanii

Strona głównaSporty walkiBoksCzy Andrzej Wawrzyk po kilku latach wróci na ring? Polak rozpoczął treningi...

W ostatnich dniach treningi w Hiszpanii wznowił Andrzej Wawrzyk. Polak to doświadczony pięściarz na zawodowych ringach, który ostatnią swoją walkę stoczył we wrześniu 2016 roku. Choć od tego czasu minęło ponad 5,5 roku, to wydaje się, że zawodnik wagi ciężkiej myśli o powrocie na ring. Tym razem w boksie olimpijskim. Marzeniem Polaka jest powrót do rywalizacji i włączenie się do walki o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu. 

Dopingowa wpadka przed walką o mistrzostwo świata

Andrzej Wawrzyk na zawodowych ringach stoczył 34 pojedynki, z których aż 33 wygrał. Ponadto 19 z nich zakończyło się przed czasem. Polak stanął również przed szansą walki o tytuł mistrza świata w wadze ciężkiej federacji WBC, gdzie miał walczyć z Deontayem Wilderem. Niestety przed tym pojedynkiem w jego organizmie wykryto zakazane substancje i reprezentant Polski wpadł na dopingu. To zablokowało jego karierę i nie jako uniemożliwiło ponowne próby walk o najwyższe cele. 

Treningi w Hiszpanii

Po dopingowej wpadce Andrzej Wawrzyk odsunął się w cień i zajął się biznesem. Przez lata skutecznie inwestował i pomnażał swój majątek. Obecnie jednak Polak powraca do treningów i rozpoczął je w Hiszpanii pod okiem trenera Zbigniewa Raubo. Aktualnie znajdują się na zgrupowaniu na Półwyspie Iberyjskim i niedługo powrócą do treningów w warszawskim klubie KnockOut Gym. 

Andrzej Wawrzyk marzy o igrzyskach 

Pięściarz Andrzej Wawrzyk powrócił do treningów i chce włączyć się do walki o wyjazd na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Pierwszym krokiem jest udział Wawrzyka w Mistrzostwach Polski Seniorów. Kolejnymi krokami będzie udział Polaka w turniejach kwalifikacyjnych do Igrzysk. Już teraz wiadomo, że przez uznanym pięściarzem kategorii ciężkiej będzie trudne zadanie. Jednym z głównych rywali w walce o wyjazd do Paryża będzie dla niego Oskar Safaryan, czyli niezwykle doświadczony i dysponującymi dobrymi warunkami fizycznymi zawodnik boksu olimpijskiego. Niedługo przekonamy się o tym, czy Polakowi uda się spełnić marzenia sprzed lat. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...