Damian Durkacz i Tomasz Niedźwiecki ze złotymi medalami w turnieju bokserskim w Usti nad Łabą

Strona głównaSporty walkiBoksDamian Durkacz i Tomasz Niedźwiecki ze złotymi medalami w turnieju bokserskim w...

Serię dobrych występów w turniejach bokserskich kontynuują nasi reprezentanci. Tym razem startowali w czeskim Usti nad Łabą i był to jeden z ostatnich sprawdzianów Polaków przed zbliżającymi się Mistrzostwami Europy. W swoich kategoriach wagowych najlepsi okazali się Damian Durkacz i Tomasz Niedźwiecki. Ponadto na podium czeskich zawodów oglądaliśmy innych biało-czerwonych. To dobry prognostyk przed startami podopiecznych Wojciecha Bartnika na europejskim czempionacie. 

Damian Durkacz najlepszy w kategorii do 67 kilogramów

Znakomicie w Czechach wyglądał nasz olimpijczyk z Tokio Damian Durkacz. W półfinale zmierzył się z Niemcem Denielem Krotterem i pewnie pokonał go na punkty. Finałowym rywalem Polaka w turnieju w Usti nad Łabą był reprezentant gospodarzy Kelvin Sequessa. Tam również to podopieczny Wojciecha Bartnika był lepszy i wygrał kategorię do 67 kilogramów. Może to być zapowiedź dobrego startu Durkacza w majowych Mistrzostwach Europy. 

Tomasz Niedźwiecki najlepszy w kategorii do 86 kilogramów

Bezkonkurencyjny w kategorii do 86 kilogramów okazał się Tomasz Niedźwiecki. W starciu półfinałowym zmierzył się z Michelem Erpeldingiem z Luksemburga i pokonał go na punkty. Dzięki temu awansował do finału, gdzie skrzyżował rękawice z Węgrem Peterem Tallosim. Pokonał go na punkty i w pełni zasłużenie sięgnął po złoty medal w tym turnieju bokserskim. 

Medale innych Polaków

Z Czech Polacy wracają nie tylko z dwoma złotymi medalami, ale także z krążkami innego koloru. Czterech z nich sięgnęło po srebrne medale. Po porażkach finałowych w swoich kategoriach wagowych drugie miejsce w turnieju zajęli: Jakub Słomiński (kat. -51 kg), Mateusz Bereźnicki (kat. -92 kg) i Paweł Brach (kat. -57 kg). Niestety z powodu kontuzji finał walkowerem oddał Mateusz Goiński (kat. -80 kg) i również wywalczył srebrno. Na najniższym stopniu podium w kategorii poniżej 75 kilogramów stanął Bartosz Gołębiewski. W Czechach z powodu kontuzji zabrakło Oskara Safaryana (kat. +92 kg), jednak zawodnik ten powinien wystąpić w zbliżających się Mistrzostwach Europy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lewandowski w Barcelonie. Zarobki mniejsze, ale i tak będzie… bogatszy!?

Transfer z Bayernu do Barcelony to wielkie wydarzenie pod względem sportowym, prestiżowym i marketingowym. A jak to wygląda jeśli chodzi o pieniądze, pensje i...

Lewandowski odchodzi z Bayernu. Jakie rekordy pobił polski król Bundeslidze?

Robert Lewandowski przez lata był jedną z największych gwiazd niemieckiej Bundesligi. Polak był najlepiej opłacanym piłkarzem rozgrywek oraz wielokrotnym królem strzelców, raz za razem...