Dziesięciu Polaków wystartuje w Grand Slam w Paryżu. Kogo zobaczymy na francuskich matach?

Strona głównaSporty walkiJudoDziesięciu Polaków wystartuje w Grand Slam w Paryżu. Kogo zobaczymy na francuskich...

W dniach 5-6 lutego zostaną rozegrane prestiżowe zawody Grand Slam 2022 w Paryżu, w których udział weźmie wielu czołowych judoków świata. Na listach startowych znalazło się aż dziesięciu reprezentantów Polski, którzy powalczą w ośmiu kategoriach wagowych. Kto wystartuje w Paryżu?

Skład kadry Polski na Grand Slam 2022 w Paryżu

Poznaliśmy skład reprezentacji Polski na odbywające się w najbliższy weekend zawody Grand Slam w stolicy Francji. Ostatecznie w kadrze znalazło się dziesięciu reprezentantów, dzięki czemu Polacy będą ósmą najliczniej reprezentowaną nacją na francuskich matach. 

W rywalizacji kobiet udział wezmą:

  • Aleksandra Kaleta (kat. 52 kg)
  • Julia Kowalczyk (kat. 57 kg)
  • Angelika Szymańska (kat. 63 kg)
  • Katarzyna Sobierajska (kat. 70 kg)

W rywalizacji mężczyzn udział wezmą:

  • Patryk Wawrzyczek (kat. 66 kg)
  • Wiktor Mrówczyński (kat. 73 kg)
  • Adam Stodolski (kat. 73 kg)
  • Damian Stępień (kat. 81 kg)
  • Sebastian Marcinkiewicz (kat. 81 kg)
  • Piotr Kuczera (kat. 100 kg)

Na co stać Polaków w tegorocznym Grand Slam w Paryżu?

Wśród kobiet największe nadzieje wiążemy z udziałem w rywalizacji Julii Kowalczyk, która obecnie zajmuje 12. miejsce w rankingu światowym i zaliczana jest do grona szerokiej światowej czołówki w kategorii do 57 kilogramów. Tę zawodniczkę stać na sprawienie niespodzianki i włączenie się do walki o czołowe lokaty. Nieco niżej oceniane są szanse pozostałych Polek. Angelika Szymańska zajmuje obecnie 26. miejsce na świecie w kategorii do 63 kilogramów, Aleksandra Kaleta jest 31. w kategorii do 52 kilogramów, a Katarzyna Sobierajska 38. w kategorii do 70 kilogramów. 

W rywalizacji mężczyzn warto zwrócić uwagę na start Piotra Kuczery, który zajmuje 24. miejsce na świecie w kategorii do 90 kilogramów, jednak w Paryżu wystąpi w rywalizacji do 100 kilogramów. Pozostali reprezentanci Polski w swoich kategoriach zajmują odległe lokaty. Wśród zawodników występujących w kategorii do 73 kilogramów Adam Stodolski jest 47., a Wiktor Mrówczyński 91.

Jeszcze gorzej wyglądają rezultaty Polaków w kategorii do 81 kilogramów, gdzie Damian Stępień jest 108., a Sebastian Marcinkiewicz 228. Patryk Wawrzyczek plasuje się na 114. miejscu w kategorii do 66 kilogramów. Trzymamy kciuki za dobry start biało-czerwonych we Francji. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy piłkarze w historii mistrzostw świata

Reprezentacja Polski 8 razy w historii grała na mistrzostwach świata. Niektóre z tych imprez przeszły nad Wisłą do legendy, o innych kibice woleliby zapomnieć....

Polscy piłkarze w Premier League. Angielska moda na biało-czerwonych

Aż ośmiu polskich zawodników mamy aktualnie w Premier League. Nigdy nie mieliśmy tak licznej, polskiej kolonii w rozgrywkach angielskiej elity. Tamtejsze kluby przekonały się...