Gala Polsat Boxing Promotions 19 lutego we Wrocławiu. Kogo zobaczymy w ringu?

Strona głównaSporty walkiBoksGala Polsat Boxing Promotions 19 lutego we Wrocławiu. Kogo zobaczymy w ringu?

19 lutego we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się gala boksu zawodowego grupy Polsat Boxing Promotions. Cała karta walk składa się z 6 pojedynków, a stawką walki wieczoru będzie tytuł mistrzowski federacji IBO Intercontinental w wadze junior ciężkiej. W pięciu starciach wystąpią Polacy.

W większości pojedynków wezmą udział bokserzy o stosunkowo niewielkim stażu na zawodowym ringu.

Debiutant na ringu

Galę otworzy pojedynek Bartłomieja Przybyły z Arkadiuszem Zającem. Dla pierwszego z nich sobota będzie na pewno datą szczególną, bowiem tego dnia zadebiutuje na profesjonalnym zawodowym ringu. Natomiast Zając do tej pory stoczył tylko dwie zawodowe walki, które udało mu się wygrać – w tym jedną przed czasem.

Pozostałe walki

Drugim zestawieniem w rozpisce wrocławskiej gali będzie starcie Kacpra Kozłowskiego z pochodzącym z Ukrainy Andriim Spodarem. Polak może pochwalić się rekordem 3-0, zaś Ukrainiec – 3-3. Oponent Kozłowskiego, mimo iż jest 3 lata od niego młodszy, posiada atut w postaci większego doświadczenia – przeboksował zawodowo 22 rundy, podczas gdy Polak odbył ich zaledwie 10.

Następnie między liny wejdzie Miłosz Grabowski, który debiut zawodowy zaliczył niespełna 3 miesiące temu – w grudniu 2021 roku. Jego rywalem będzie Ukrainiec Petro Lakotskyi, który także ma na swoim koncie jedną walkę zawodową. Odbył ją jednak jeszcze później niż Polak – w drugim tygodniu stycznia bieżącego roku.

W czwartej odsłonie na gali Polsatu do bokserskiej wojny stanie 31-letni Przemysław Gorgoń, który stoczył w swojej karierze zawodowej 23 walki. Jego przeciwnikiem będzie Konrad Kaczmarkiewicz, który jest od niego młodszy o 9 lat i walczył zawodowo zaledwie 5 razy.

Walką, która uzyskała miano co-main eventu, będzie potyczka między Kubańczykiem Osleysem Iglesiasem i Słowakiem Robertem Raczem. Zawodnicy skrzyżują rękawice o młodzieżowy pas IBO wagi superśredniej. Pojedynek zapowiada się o tyle ciekawie, że Iglesias uznawany jest w swoim kraju powszechnie za prawdziwy talent z olbrzymim potencjałem. Racz jednak ma od niego o wiele większy staż ringowy – w trakcie swojej kariery odbył 27 zawodowych walk, czyli aż 21 więcej od Kubańczyka.

Starciem wieczoru będzie zestawienie Nikodema Jeżewskiego (20-1-1) z Niemcem Arturem Mannem (17-2). Zarówno jeden, jak i drugi pięściarz mają w swoim rekordzie odbyte pojedynki z wielkimi nazwiskami świata boksu. Polak w grudniu 2020 roku walczył bowiem z Lawrencem Okoliem, a jego rywal w październiku 2021 roku z Mairisem Briedisem. Obaj zresztą te walki toczyli o pasy mistrzowskie szanowanych federacji bokserskich i obydwaj również przegrali je przed czasem. Wygrany tego sportowego widowiska przypomni jednak o swoim nazwisku światowej czołówce.

Karta walk Polsat Boxing Promotions

  • Bartłomiej Przybyła – Arkadiusz Zając (2-0)
  • Kacper Kozłowski (3-0) – Andrii Spodar (3-3)
  • Miłosz Grabowski (1-0) – Petro Lakotskyi (1-0)
  • Przemysław Gorgoń (14-8) – Konrad Kaczmarkiewicz (4-1)
  • Osleys Iglesias (4-0) – Robert Racz (25-2)
  • Nikodem Jeżewski (20-1-1) – Artur Mann (17-2)

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Trudne zadanie Hurkacza w Roland Garros. Rywalem David Goffin

Hubert Hurkacz poznał swojego przeciwnika w I rundzie turnieju wielkoszlemowego Roland Garros. Polak trafił na Davida Goffina z Belgii. Nasz tenisista mógł trafić lepiej....