STS KOD PROMOCYJNY

Gala Polsat Boxing Promotions 19 lutego we Wrocławiu. Kogo zobaczymy w ringu?

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaSporty walkiBoksGala Polsat Boxing Promotions 19 lutego we Wrocławiu. Kogo zobaczymy w ringu?

19 lutego we wrocławskiej hali Orbita odbędzie się gala boksu zawodowego grupy Polsat Boxing Promotions. Cała karta walk składa się z 6 pojedynków, a stawką walki wieczoru będzie tytuł mistrzowski federacji IBO Intercontinental w wadze junior ciężkiej. W pięciu starciach wystąpią Polacy.

W większości pojedynków wezmą udział bokserzy o stosunkowo niewielkim stażu na zawodowym ringu.

Debiutant na ringu

Galę otworzy pojedynek Bartłomieja Przybyły z Arkadiuszem Zającem. Dla pierwszego z nich sobota będzie na pewno datą szczególną, bowiem tego dnia zadebiutuje na profesjonalnym zawodowym ringu. Natomiast Zając do tej pory stoczył tylko dwie zawodowe walki, które udało mu się wygrać – w tym jedną przed czasem.

Pozostałe walki

Drugim zestawieniem w rozpisce wrocławskiej gali będzie starcie Kacpra Kozłowskiego z pochodzącym z Ukrainy Andriim Spodarem. Polak może pochwalić się rekordem 3-0, zaś Ukrainiec – 3-3. Oponent Kozłowskiego, mimo iż jest 3 lata od niego młodszy, posiada atut w postaci większego doświadczenia – przeboksował zawodowo 22 rundy, podczas gdy Polak odbył ich zaledwie 10.

Następnie między liny wejdzie Miłosz Grabowski, który debiut zawodowy zaliczył niespełna 3 miesiące temu – w grudniu 2021 roku. Jego rywalem będzie Ukrainiec Petro Lakotskyi, który także ma na swoim koncie jedną walkę zawodową. Odbył ją jednak jeszcze później niż Polak – w drugim tygodniu stycznia bieżącego roku.

W czwartej odsłonie na gali Polsatu do bokserskiej wojny stanie 31-letni Przemysław Gorgoń, który stoczył w swojej karierze zawodowej 23 walki. Jego przeciwnikiem będzie Konrad Kaczmarkiewicz, który jest od niego młodszy o 9 lat i walczył zawodowo zaledwie 5 razy.

Walką, która uzyskała miano co-main eventu, będzie potyczka między Kubańczykiem Osleysem Iglesiasem i Słowakiem Robertem Raczem. Zawodnicy skrzyżują rękawice o młodzieżowy pas IBO wagi superśredniej. Pojedynek zapowiada się o tyle ciekawie, że Iglesias uznawany jest w swoim kraju powszechnie za prawdziwy talent z olbrzymim potencjałem. Racz jednak ma od niego o wiele większy staż ringowy – w trakcie swojej kariery odbył 27 zawodowych walk, czyli aż 21 więcej od Kubańczyka.

Starciem wieczoru będzie zestawienie Nikodema Jeżewskiego (20-1-1) z Niemcem Arturem Mannem (17-2). Zarówno jeden, jak i drugi pięściarz mają w swoim rekordzie odbyte pojedynki z wielkimi nazwiskami świata boksu. Polak w grudniu 2020 roku walczył bowiem z Lawrencem Okoliem, a jego rywal w październiku 2021 roku z Mairisem Briedisem. Obaj zresztą te walki toczyli o pasy mistrzowskie szanowanych federacji bokserskich i obydwaj również przegrali je przed czasem. Wygrany tego sportowego widowiska przypomni jednak o swoim nazwisku światowej czołówce.

Karta walk Polsat Boxing Promotions

  • Bartłomiej Przybyła – Arkadiusz Zając (2-0)
  • Kacper Kozłowski (3-0) – Andrii Spodar (3-3)
  • Miłosz Grabowski (1-0) – Petro Lakotskyi (1-0)
  • Przemysław Gorgoń (14-8) – Konrad Kaczmarkiewicz (4-1)
  • Osleys Iglesias (4-0) – Robert Racz (25-2)
  • Nikodem Jeżewski (20-1-1) – Artur Mann (17-2)

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...